رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

ذوب‎آهن رومشکان 750 هزار تن ظرفیت تولید دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ذوب‎آهن رومشکان 750 هزار تن ظرفیت تولید دارد

ذوب‎آهن رومشکان 750 هزار تن ظرفیت تولید دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ذوبآهن رومشکان بین 14 تا 16 ماه به تولید نهایی خواهد رسید.

مهندس ولدی در حاشیه کلنگزنی کارخانه ذوبآهن رومشکان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: با پیگیریهای زیاد نماینده مردم کوهشدت و رومشکان در مجلس و استاندار امروز شاهد عملیاتی شدن این کارخانه هستیم. پروژهای که بنا به گفته دست اندرکاران آن قرار نبود در لرستان احداث شود.

وی با بیان اینکه در سال 92 مجوز تاسیس این پروژه مهم اخذ شد، اضافه کرد:  در اردیبهشت ماه امسال تجهیز کارگاه کارخانه انجام گرفت و الان به جایی رسیده که 60 درصد تسطیح خاک انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: این پروژه 750 هزار تن ظرفیت تولید دارد که با بهرهبرداری کامل از آن 600 فرصت شغلی مستقیم و 5 هزار فرصت شغلی غیرمستقیم را به همراه دارد.

ولدی با بیان اینکه برآورد سرمایهگذاری این کارخانه ذوبآهن 1200 میلیارد تومان است، یادآور شد: با برنامهریزیهای صورت گرفته قرار است بین 14 تا 16 ماه به تولید نهایی برسد که تحولی عظیم در منطقه را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه تمامی مدیران استان در سرعت بخشیدن به این پروژه نقش داشتهاند، گفت: این شرکت از دولت وام و تسهیلاتی دریافت نخواهد کرد که این موضوع خود بسیار قابل تقدیر و ستایش است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در پایان گفت: تمامی هم و غم استاندار لرستان و تیم مدیریتی استان ایجاد زیرساختهای لازم برای اشتغال پایدار بوده که در این بین همراهی مردم ستودنی است.