جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

رابطان امر به معروف دانشگاه پیام‌نور لرستان با شیوه‌های اجرای این فریضه آشنا شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

رابطان امر به معروف دانشگاه پیام‌نور لرستان با شیوه‌های اجرای این فریضه آشنا شدند

رابطان امر به معروف دانشگاه پیام‌نور لرستان با شیوه‌های اجرای این فریضه آشنا شدند

رابطان شورای امر به معروف مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌نور لرستان در قالب یک کارگاه آموزشی با عوامل موفقیت در فریضه امر به معروف و نهی از منکر آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر، از صبح روز یک‌شنبه، سوم اسفند با حضور بیست نفر از رابطین شورای امربه معروف دانشگاه پیام نور لرستان در سالن جلسات دانشگاه پیام نور استان و با محوریت عوامل موفقیت در فریضه امر به معروف و نهی از منکر در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور لرستان در این جلسه پیرامون نقش و اهمیت امر به معروف در جامعه به‌ویژه جامعه دانشگاهی، گفت: برای موفق شدن در انجام این فریضه الهی باید از تمام ظرفیت‌ها مانند ظرفیت اساتید و ظرفیت خود دانشجویان استفاده شود.

وی با بیان این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر زمانی بازدهی مناسب را خواهد داشت که استمرار داشته باشد، خاطرنشان کرد: با امر به معروف مقطعی نتیجه مدنظر حاصل نمی‌شود و در این راستا ضرورت دارد که به  شوراهای امر به معروف اهمیت بیشتری داده شود و فقط به طرح آن در شورای عمومی اکتفا نشود.

حجت‌الاسلام موسوی در خصوص مراحل امر به معروف و نهی از منکر در شرع مقدس، اظهار کرد: در مرحله اول با نگاه معنادار و روی‌گردانی از فرد به او بفهمانیم که حرکتت اشتباه بود سپس در مرحله دوم باید امر به معروف و نهی از منکر به‌صورت زبانی صورت گیرد.

وی در تشریح مرحله سوم امر به معروف و نهی از منکر که مرحله جبر است، تصریح کرد: بنابر نظر رساله عملیه  در جبر باید اعتدال صورت گیرد با این مصداق که امروز در سیاشت‌های آموزش و پروش تنبیه جایگاهی ندارد لیکن باید دانست که در باره تنبیه تنها تنبیه بدنی مورد نظر نیست.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور لرستان در بیان ویژگی‌های فرد امر به معروف کننده، خاطرنشان کرد: فرد امر به معروف کننده باید از شیوایی و صراحت در بیان برخوردار باشد کمااینکه در امر به معروف باید به اختصار و متانت در کلام، جدیت، جایگاه و منزلت افراد و حفظ کرامت انسانی آنان توجه شود.