رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

راهپیمایی اربعین حسینی، مقدمه تحقق وعده الهی بر مستضعفان زمین/ نقطه عطفی که اراده‌ها را به هم می‌رساند - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی اربعین حسینی، مقدمه تحقق وعده الهی بر مستضعفان زمین/ نقطه عطفی که اراده‌ها را به هم می‌رساند

راهپیمایی اربعین حسینی، مقدمه تحقق وعده الهی بر مستضعفان زمین/ نقطه عطفی که اراده‌ها را به هم می‌رساند

راهپیمایی و تجمع بزرگ اربعین نشان از اوج همگرایی دینی و بیانگر مقدمه تحقق وعده اراده الهی بر پیشوایی مستضعفان بر روى زمین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، این روزها با فرارسیدن ایام اربعین حسینی(ع) مرزهای چذابه، مهران و شلمچه مملو از میلیون‌ها زائر دلباخته و عاشقی است که رنج سفر و انتظار برای زیارت را به جان خریده و دم از عاشقی می‌زنند که در هیچ کجای افسانه‌های اساطیر و کتاب‌های دنیا نخوانده‌ایم، عشق حسین(ع) سراپای وجودشان را فراگرفته و برای رسیدن به محبوب خود لحظه‌شماری می‌کنند.

دلدادگی و تمرین انتظار موعود در اربعین

در سویی دیگر میلیون‌ها عاشقی که جامانده از قافله دلدادگان حسینی(ع) هستند از قاب رسانه‌های تصویری بغض التماس خود را فرو می‌خورند و با حسرت و اشک دوستان خود را بدرقه این راه می‌کنند و چه زیباست پرتو نگاهی منتظر، که تجلی‌بخش انتظار موعدی است که سال‌ها در پس پرده غیبت در انتظار تحقق وعده الهی است.

عراق نیز این روزها میزبان میلیون‌ها انسان عاشقی است که به عشق حسین(ع) از سرتاسر دنیا، رود به رود جاری‌شده و در مأمن دلباختگان جمع می‌شوند و در اقیانوس بین‌الحرمین به هم می‌رسند و چه باشکوه است این‌چنین رسیدنی که دل‌های مریدان یک مراد را بی‌التفات به همه  مظاهر دنیا به هم می‌رساند و در پرتو تجلی محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام گرد می‌آورد.

جاده‌ها و کوچه‌ها و خیابان‌ها پر است از همین مردمی که از فقیر تا مرفه، در حال پذیرایی هستند و از همه هستی خود برای خدمت به میهمانان امام حسین(ع) مایه گذاشته‌اند تا ثابت کنند مردمان این روزگار در انتظار منجی و امام خود نه همچون مردم کوفی مسلک، تمام دارایی خود را نثار کرده و التماس می‌کنند تا کسی از غذایشان بردارند، ساعتی در خانه‌شان مهمان حسین(ع) شوند تا اندکی از مال و مِلکشان در راه حسین(ع) خرج شود و این‌گونه اثر دلدادگی خود در این آستان را ماندگار کنند.

نمایش حقانیت اسلام و مذهب تشیع در اربعین حسینی(ع)

زائران با وجود علم به همه خطرات و تهدیدات تکفیری‌ها و دشمنان پا در طی این مسیر گذاشته‌اند انگار اصلاً فراموش کرده‌اند خطری این روزها بلای جان اسلام شده است و میلیون‌ها مسلمان بی‌گناه در سرتاسر بلاد اسلامی را می‌کشد اما هیچ‌چیز مانع آن‌ها در طی این طریق نیست.

سال‌هاست هیچ‌یک از تهدیدات رسانه‌ای و قبح‌شکنی‌های دشمنان اسلام حریف عشق به حسین(ع) نشده و همچنان تجمع عزاداری‌های سید و سالار شهیدان(ع) بزرگ‌ترین تجمعات بشری در روی کره زمین است و این حقانیت اسلام و مذهب تشیع را به جهانیان اعلام می‌کند.

اربعین بزرگ‌ترین سند شکست و ذلت دشمنان اسلام

اربعین خود بزرگ‌ترین سند شکست، ذلت و روسیاهی دشمنان اسلام و مُهری است بر مِهر فطری و جاودانه حسین(ع) در دل‌های انسان‌های آزاده که سال‌به‌سال پرشورتر و شیداتر اکسیر محبت را در جان عاشقان با هر مرام و مسلک و آئینی ریخته و بی‌توجه به مذاهب مختلف آن‌ها را به سمت‌وسوی قبله دل‌ها می‌کشاند که هیچ اراده‌ای توانایی مقاومت در برابر محبت حسین(ع) را ندارد و نشان می‌دهد خون جاری عاشورا، تا ابدیت در رگ و ریشه آزادگی جاری و ساری است.

آنجا که دست روزگار دلداده‌ای را از مضجع آن امام همام دور کرده است موکبی برپاشده تا پذیرای صحن چشمانی شود که به‌زودی با نور تجلی آن بزرگ‌مرد تاریخ بشریت فروزان می‌شود و هرچه دارند در این موکب‌ها هزینه می‌کنند تا زائران و دلدادگان حسینی سلام آن‌ها را نیز به محضر مرادشان ابلاغ کنند.

و چه زیباست آن لحظه که پس از روزها طی طریق در مسیر وصال دوست روبه روی حضرتش با بغضی در گلو و اشکی در چشمان دست بر سینه و سری از خجلت به زیر افکنده با تمام خود بگویی: «السلام علیک یا ثارالله یا قتیل العبرات یا اسیر الکربات»

راهپیمایی اربعین اوج همگرایی دینی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در این رابطه می‌گوید: میلیون‌ها عاشق و دلباخته حسینی(ع) در این ایام با پای پیاده و بعضاً با پای‌برهنه با تأسی به خاندان امام حسین(ع) به‌سوی آن مضجع شریف و نورانی در حرکت هستند و این روزها شکوه و عظمت بی‌سابقه‌ای را به نمایش گذاشته‌اند.

وی می‌افزاید: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 20 میلیون زائر از کشورهای مختلف جهان در کربلایی که زیارتگاه اهل‌بیت علیهم‌السلام است دورهم جمع شوند تا بزرگ‌ترین اجتماع و راهپیمایی در طول تاریخ بشریت را به وجود بیاورند و پیام خون شهدای کربلا را در هزاره سوم به گوش جهانیان برسانند و اعلام کنند که تنها راه نجات جوامع بشری و آزادی آن‌ها از یوق قدرت‌های استکباری تداوم راه آن حضرت است.

امام‌جمعه بروجرد بابیان اینکه پیاده‌روی اربعین نشان از اوج همگرایی دینی دارد، عنوان می‌کند: پیاده‌روی اربعین نشان از عشق حسینی(ع) و دلدادگی آن حضرت دارد، پیاده‌روی اربعین نمایش قدرت اسلام و شیعه است و اقتدار شیعیان را به رخ دشمنان می‌کشاند.

وی خاطرنشان می‌کند: پیاده‌روی اربعین و بزرگ‌ترین اجتماع بشری در کربلای معلی به همان میزان که برای عاشقان و پیروان آن حضرت امیدوارکننده است برای دشمنان مایه رعب و وحشت است و قدرت و منطق اسلام را به رخ جهانیان می‌کشد.

موکب شهید محمد بروجردی پذیرای دلباختگان حسینی(ع)

شهرستان بروجرد نیز که همواره یکی از شاهراه‌های اصلی عبور زائران حسینی(ع) از شمال کشور بوده در این ایام میزبان صدها زائر و دلباخته حسینی(ع) در موکب شهید محمد بروجردی است تا با پذیرایی و اسکان موقت زائران اربعین حسینی(ع) سهمی هرچند کوچک در این ایام داشته باشند و دلدادگان آن حضرت را در ثواب زیارت زوارش شریک کنند.

این موکب به همت کمک‌های مردمی در میدان ورودی شهرستان بروجرد آنجا که دل‌های عاشقان و زائران حسینی(ع) به هم می‌رسد، برپاشده و با طبخ و توزیع سه وعده غذایی در طول شبانه‌روز و برپایی غرفه‌های متعددی همچون راهنمایی زائر و پاسخگویی به سؤالات شرعی تلاش می‌کند در این ایام میزبانی کوچک برای زائران سیدالشهدا(ع) باشد.