رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

راهپیمایی روز قدس مردم مظلوم فلسطین را در مقاومت مصمم‌تر می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی روز قدس مردم مظلوم فلسطین را در مقاومت مصمم‌تر می‌کند

راهپیمایی روز قدس مردم مظلوم فلسطین را در مقاومت مصمم‌تر می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: راهپیمایی روز قدس سبب ایجاد امید در دل مردم مظلوم فلسطین و گروهای اسلامی فلسطین و تقویت روحیه مقاومت در برابر دشمن می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: در روایت آمده است اگر می‌خواهید در ماه رمضان ثواب شهید را ببرید سوره قدر را در سحر و افطار بخوانید و همه این‌ها برای این است که به کمال برسیم.

وی در رابطه با اشاره به شخصیت امام علی (ع) در قرآن، افزود: تفسیر آیه 103 سوره آل‌عمران به امام علی (ع) نسبت داده‌شده است در این آیه آمده که همه شما به ریسمان الهی چنگ زده وحدت و اتحاد داشته و از تفرقه به دورباشید، در این آیه خداوند شما را به اتحاد و وحدت دعوت کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه دو کلمه حبل‌الله و نعمتی که در این آیه آمده است تفسیرهای گوناگونی دارد، عنوان کرد: برخی مفسران بر این باورند که منظور از حبل‌الله قرآن و منظور از نعمت‌ها نعمت همدلی و همبستگی است اما در روایات دیگر منظور از حبل‌الله را علی ابن ابی‌طالب (ع) و منظور از نعمت‌ها نعمت بزرگ ولایت است.

وی بیان کرد: علی (ع) محور وحدت امت اسلامی بوده است و نیز شخصیتی بود که در حساس‌ترین شرایط شکل‌گیری تاریخ اسلام بر وحدت امت اسلامی می‌اندیشید و از عناصر تشکیل‌دهنده وحدت امت اسلامی بود و زمانی که جامعه اسلامی دچار تلاطم شد امام علی (ع) آن را از بین برد.

میرعمادی عنوان کرد: زمانی که مردم سرگرم اختلاف، تفرقه و درگیری میان خود بودند علی (ع) پرچم اتحاد را به دست گرفت و همیشه تلاش کرد تا پایه‌های جامعه اسلامی را بر محور وحدت بنا کند، شیعه و سنی قبول دارند که علی (ع) عامل وحدت اسلامی بوده است.

وی تصریح کرد: امروز جامعه اسلامی ما نیازمند به پیروی از سیره علی (ع) است، امروز وضع جهان اسلام بسیار اسفناک است و از بین بردن زن و بچه در کشورهای اسلامی رواج دارد و در این دوره بیش از هر دوره‌ای مسلمانان دچار تفرقه شده‌اند و رژیم صهیونیست از اتحاد استقبال نمی‌کند و به دنبال ایجاد تفرقه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه امروز مسئله اختلاف شیعه، سنی و اختلافات مذهبی سم مهلکی شده است و جامعه اسلامی را نابود می‌کند، خاطرنشان کرد: همین گروه تکفیری داعش با اسلام چه می‌کند، امروز نیازمند وحدت هستیم، آن سنی که بر اختلاف و کینه‌ورزی دامن می‌زند اهل سنت نیست امروز شیعه و سنی باید در کناره‌ هم باشند و در جنگ عراق و افغانستان تجربه‌شده که امریکا به دنبال به جان هم انداختن مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه مواظب و هوشیار باشید و از علی (ع) درس بگیرید، گفت: امام علی (ع) فرزندان و امت خود را به تقوا سفارش کرد و می‌فرماید برای آنچه از دنیا ازدست‌داده‌اید نگران نباشید و همیشه حق را بگویید.

میرعمادی بابیان اینکه روز قدس روز حمایت از مظلومان است بیان کرد: روز نشان دادن نفرت و انزجار از دشمنان و درواقع روز جهانی قدس از یادگارهای جاودانه و ابتکارات دوراندیشانه حضرت امام خمینی (ره) است.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) روز قدس را به وجود آوردند تا فرهنگ اتحاد در میان قدرت اسلامی به وجود آید که از زمان تجاوز رژیم صهیونیسم تاکنون مسلمانان فلسطین روز خوش ندیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: دشمن به دنبال توطئه تبدیل فلسطین به یک ملت یهود نشین بود ولی بیداری امت اسلامی این توطئه استکبار جهانی را ناکام گذاشت به ویژه بعد پیروزی انقلاب اسلامی حساسیت فوق‌العاده‌ای در جهان اسلام نسبت به مسئله فلسطین به وجود آمد و فلسطین به عنوان پاره تن اسلام و مسلمان مطرح شد و از رژیم صهیونیستی به عنوان نقطه‌ای کثیف یاد می‌شود و این به برکت انقلاب ایران بوده است.

وی گفت: اسرائیل مانند تار عنکبوت سست و بی‌بنیان شد که شکست در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه گواه بر این موضوع است و امروز همه متوجه شده‌اند که رژیم صهیونیستی همانند یک سگ هاری است که در گوشه‌ای نشسته و زوزه می‌کشد و کاری از او بر‌نمی‌آید و این اثر راهپیمایی شما بوده است.

میرعمادی افزود: اثر راهپیمایی مردم ایجاد امید در دل مردم مسلمان فلسطین، سبب مقاومت و ایستادگی اجتماع لبنان و گروهای اسلامی فلسطین در برابر دشمن شد و از یکایک شما مردم لرستان برای حضور در این راهپیمایی تشکر می‌کنم.

وی بابیان اینکه این راهپیمایی پیام‌های متعددی برای مردم فلسطین و گروهای صهیونیسم داشت، بیان کرد: پیام نخست این است که رژیم صهیونیستی باید بداند فریاد الله‌اکبر در این راهپیمایی اسرائیل را از صفحه روزگار محو می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: دیگر پیام این است که آل سعود خائن همچنان حملات و تجاوزهای وحشیانه خود را به یمن ادامه می‌دهد بیش از 100 روز است که حملات هوایی را ادامه داده است ولی جزء ضرر و زیان برای مسلمانان کاری نکرده و دستان او به خون کودکان وزنان مردم یمن آلوده است.

وی بیان کرد: پیام مردم راهپیمایی به مردم یمن این است گرچه ستم می‌بینید اما مقاومت شما سبب عزت شما می‌شود و پیام شما به آل سعود نیز این است که آن کاخ‌هایی که با دلارهای نفتی به وجود آ‌مده با فریاد الله‌اکبر مسلمانان دنیا ویران می‌شود.

میرعمادی عنوان کرد: ما از مجامع بین‌المللی می‌خواهیم جلوی تجاوز آل سعود را بگیرند و سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال مردم مظلوم یمن از نظر مسلمانان هرگز فراموش نمی‌شود وضعیت یمن بسیار بحرانی است و امکان مداوا وجود ندارد، انتظار داریم که به وظایف بین‌المللی خود عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیام دیگر راهپیمایی روز قدس حمایت از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای است این عزیزان امروز در مقابل شش قدرت بزرگ جهانی در حال مذاکره هستند که نتیجه مذاکرات تاکنون سبب تقویت اتحاد جمهوری اسلامی ایران و عزتمندی ملت بزرگ ایران اسلامی‌شده و مذاکرات چه به نتیجه برسد و چه نرسد سبب اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: مردم ایران به خوبی می‌دانند رمز سربلندی در مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی است و امروز مذاکره‌کنندگان ما در برابر سران استکبار اسلامی تمام‌قد مخالفت می‌کنند و از منافع ملی ما با شجاعت و غیرت دفاع می‌کنند و ایستادگی و مقاومت اعضای تیم مذاکره‌کننده ایران جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: امروز هوش و درایت مقام معظم رهبری سبب همدل و هم‌زبان شدن همه ملت شده حضور معنوی و هوشمندانه مقام معظم رهبری در راستای هدایت تیم هسته‌ای و هشدارهای به‌موقع سبب سربلندی ایران شده است.

میرعمادی بابیان مناسبت یکشنبه 21 تیرماه سالروز حمله نیروهای رضاخان به مسجد گوهرشاد و نام‌گذاری این روز به عنوان روز عفاف و حجاب، افزود: یکی از توطئه دشمنان اسلام در تاریخ معاصر کشف حجاب و برهنگی بوده است و باید توجه داشته باشیم که این توطئه پاک‌دامنی غیرت و معنویت جامعه و خانواده را مورد هدف قرار داده است.

وی گفت: تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی دشمن جدی است و به دنبال این هستند که جوانان ما را از پای درآورند و به دنبال سست کردن اراده جامعه ما، ترویج بی‌بندوباری و ترویج سبک زندگی غربی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: باید هوشیار باشیم چراکه ابزار شبیخون فرهنگی در هر خانه‌ای در دست افراد کوچک و بزرگ وجود دارد و بیاید عزت و پاک‌دامنی و سبک زندگی اسلامی را رواج دهیم رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در آب و انرژی وزندگی اسلامی را تقویت کنیم.

وی عنوان کرد: این پدیده شوم بدحجابی موقعیت اسلامی را نقض می‌کند و موجب جدایی زن و مرد در خانواده می‌شود و گرفتاری‌های خانوادگی ما ناشی از بدحجابی است و اسلام و پاک‌دامنی حافظ سلامت جامعه و خانواده و جلوگیری از اختلاف زن و مرد و جلوگیری از فروپاشی خانواده‌ها می‌شود و در این ماه مبارک به این موضوع معنویت ببخشیم.

میرعمادی بابیان اینکه زنان و دختران جامعه اسلامی به حجاب و پاک‌دامنی خود افتخار کنند، افزود: آمریکا و استکبار جهانی با سلاح نظامی و تحریم کردن و تهدید در برابر ملت ایران نمی‌تواند کاری از پیش ببرند و فقط به چیزی که امیدوار هستند تهاجم فرهنگی است و همه مردم و مسئولان باید به معنویت و حجاب و عفاف در جامعه توجه داشته باشند.

وی عنوان کرد: دنیای اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری دچار اختلاف و تفرقه‌افکنی شده است و می‌بینیم که آل سعود چگونه جنایات خود بر مردم یمن را ادامه می‌دهد و از سوی دیگر داعش نیز با اسم اسلام جنایات وحشیانه‌ای انجام می‌دهد و هر کس که امروز به جنایات داعش نگاه کند دلش می‌لرزد و اندوهگین می‌شود.