رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

راه‌اندازی سامانه «وب آگهی پستی» در شرکت پست لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی سامانه «وب آگهی پستی» در شرکت پست لرستان

راه‌اندازی سامانه «وب آگهی پستی» در شرکت پست لرستان

مدیرکل پست لرستان از راه اندازی سامانه «وب آگهی پستی» در این شرکت خبر داد.

حاتم سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شرکت پست لرستان در ارزیابی کیفی شش ماه امسال رتبه سوم را از بین شرکت های پست کشور به دست آورد، اظهار داشت: شاخص های در نظر گرفته شده در بحث کیفیت شرکت های پست توزیع به موقع، انجام فرآیندهای داخلی و خارجی و بحث نظام جامع قبول است.

وی به اجرای پروژه نظام آراستگی شرکت پست در ۱۹ استان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: از بین این ۱۹ استان، لرستان توانست با کسب نمره ۹۷ موفق به دریافت گواهی نامه طلایی پنج ساله شده و در بین این استان ها رتبه اول کشور را به دست آورد.

مدیرکل پست لرستان افزود: برای اجرای پروژه نظام آراستگی ابتدا باید امکانات مورد نیاز ساماندهی می شد که در فاز اول این پروژه ۱۶۰ قلم اموال مازاد از ساختمان شرکت پست لرستان جمع آوری شد.

سلیمانی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت: مطابق تبصره یک ماده ۲۶ قانون جدید اساس نامه شرکت ملی پست تمامی شرکت هایی که کار پست را انجام می دهند از جمله باربری ها یک سال فرصت دارند خود را با این قانون جدید سازگار کرده و مجوزهای لازم را دریافت کنند در غیر این صورت بر اساس قانون شرکت پست می تواند جلوی فعالیت آن ها را بگیرد.

وی یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز را بحث تجارت الکترونیک دانست و گفت: بر اساس قانون جدید شرکت پست درگاه تجارت الکترونیک در کشور از این به بعد شرکت پست خواهد بود لذا هر شرکتی که بخواهد کار تجارت الکترونیک را انجام دهد باید مرسولات خود را از درگاه پست یا همان سامانه «گیت وی» عبور دهد و این شرکت ها حتما باید شناسنامه دار بوده و کد شناسه فعالیت تجارت الکترونیک را داشته باشند.

مدیرکل پست لرستان افزود: حجم عظیمی از کالاهای برگشتی به شرکت پست مربوط به شرکت هایی است که کالای نامرغوب برای مشتریان خود می فرستند لذا برای ساماندهی این موضوع اداره کل تجارت الکترونیک در شرکت ملی پست تشکیل شد و منتظر ابلاغ چارت آن در استان ها هستیم.

سلیمانی به راه اندازی سامانه «وب آگهی پستی» در شرکت پست لرستان اشاره کرد و بیان داشت: مطابق این سامانه همه شرکت ها و واحدهای تولیدی می توانند محصولات خود را در این سامانه ارائه دهند و اگر کسی قصد خریداری محصولات خاص لرستان را دارد می تواند با مراجعه به این سامانه با ظرفیت های لرستان آشنا و محصولات استان را خریداری کند.

وی با اشاره به اینکه لرستان از لحاظ گردشگری ظرفیت های خوبی داشته که از طریق سامانه وب اگهی پستی می توانند معرفی شوند، اضافه کرد: شرکت پست طی قراردادی با یک شرکت کار صدور محصولات خاص استان را از طریق این شرکت فراهم کرده به طوری که قرار است این شرکت ماهیانه ۲۰۰ کیلوگرم عسل لرستان را به کشور سوئد صادر کند.