رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

راه‌اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در لرستان برای ۳ هزار نفر اشتغال‌زایی کرد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در لرستان برای ۳ هزار نفر اشتغال‌زایی کرد‌

راه‌اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در لرستان برای ۳ هزار نفر اشتغال‌زایی کرد‌

مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: در سال جاری ۱۰ مرکز تعطیل‌شده فنی و حرفه‌ای لرستان با اشتغال‌زایی حدود ۳ هزار نفر که ۵۰ در صد آن در شهرستان دورود بوده فعال‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، فخرالدین رحمانی شامگاه شنبه در مراسم بهره‌برداری از یک مجتمع کفش در شهرستان دورود، اظهار داشت: چهار مرکز آموزشی کشاورزی کوهدشت، توانمندسازی دانشجویان در پلدختر، دومنظوره در سراب دوره و شول‌آباد در سال گذشته افتتاح‌شده است.

وی افزود: این مجتمع کفش در ابتدا برای صنایع سنگین و خودروسازی احداث شد که به دلیل عدم ورود سرمایه‌گذاران در آن مقطع به تولید کفش تبدیل شد و پس از 3 سال تعطیل شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان عنوان کرد: به دنبال پیگیری‌های استاندار لرستان و نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی 50 تیم کارشناسی، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و دانش‌بنیان این مجتمع سوله سازی بازدید کرده‌اند.

وی بابیان اینکه 3 سرمایه‌گذار برای فعال‌سازی این مجتمع کفش در شهرستان دورود جذب‌شده است، بیان کرد: با اقدامات انجام‌شده کارخانه سوله سازی، دام و طیور، تولید واکس و روغن صنعتی، ساندویچ پنل و صنایع بسته‌بندی در چالانچولان دورود پس از 14 سال احیاء شده است.

رحمانی تصریح کرد: با اقدامات انجام‌شده در سال جاری 10 مرکز تعطیل‌شده اداره کل فنی و حرفه‌ای استان با اشتغال‌زائی 2939 نفر که 50 در صد آن در شهرستان دورود بوده فعال‌شده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان با عنوان اینکه این نخستین مجتمع تولیدی است که وارد چرخه آموزش مهارتی تولیدی می‌شود گفت: 10 مرکز جوار کارگاهی نیز در کنار این مجتمع‌ها در استان ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تا قبل از تیر 93 تعداد 16 مرکز فنی و حرفه‌ای در استان فعال بوده که با اقدامات انجام‌شده در سال گذشته در حال حاضر 20 مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی در استان لرستان فعال است.