رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی لرستان نیازمند اعتبار است‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی لرستان نیازمند اعتبار است‌

راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی لرستان نیازمند اعتبار است‌

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: حدود ۳۰۰‌ میلیون تومان برای احداث نمایشگاه صنایع‌دستی پیش‌بینی‌شده که به‌محض انجام موافقت‌نامه مبادله و گرفتن اعتبار، سازه‌های آن آماده می‌شود.

محمدرضا امانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی استان اظهار داشت: نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در زمینی به مساحت چهار هزار متر در حریم قلعه فلاک الافلاک خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه در حریم قلعه فلاک الافلاک کار ساخت‌وساز انجام نمی‌شود، افزود: برای ایجاد نمایشگاه صنایع دستی از ویترین سیار استفاده می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با اشاره به اینکه امسال  150‌میلیون تومان برای راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در نظر گرفته‌شده ، عنوان کرد: حدود 300‌ میلیون تومان برای احداث نمایشگاه صنایع‌دستی پیش‌بینی‌شده که به‌محض انجام موافقت‌نامه مبادله و گرفتن اعتبار سازه‌های آن آماده می‌شود.

وی بیان کرد: سال 94 نمایشگاه صنایع‌دستی لرستان در قالب 25 تا 30 غرفه فعالیت خود را آغاز می‌کند که در این زمینه متولیان میراث فرهنگی غرفه‌های نمایشگاه را با اجاره محدود به هنرمندان تحت پوشش واگذار می‌کند.

امانی خاطرنشان کرد: با افتتاح این نمایشگاه، صنایع‌دستی در رشته‌های مختلف  مانند ورشو سازی، حجاری، حکاکی شیشه و سنگ، نازک‌کاری چوب، انواع دست‌بافت‌ها، قلم‌زنی و زیورآلات به مردم عرضه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: برای راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی لرستان نزدیک یک میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که 50 درصد آن از محل اعتبارات ملی و مابقی آن از اعتبارات استانی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی لرستان نقش بسزایی در اشتغال جوانان دارد، افزود: با راه‌اندازی این نمایشگاه به ازای هر غرفه دو شغل مستقیم و 100‌ شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود.