جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

راه اندازی ۶ شرکت دانش بنیان در دانشگاههای آزاد اسلامی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی ۶ شرکت دانش بنیان در دانشگاههای آزاد اسلامی لرستان

راه اندازی ۶ شرکت دانش بنیان در دانشگاههای آزاد اسلامی لرستان

معاون هماهنگی دانشگاههای آزاد اسلامی لرستان از ایجاد شش شرکت دانش بنیان در دانشگاههای آزاد این استان خبر داد.

بهروز دوستی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از اولویتهای اصلی ما در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایجاد شرکتهای دانش بنیان طی امسال است.

وی بیان داشت: در این راستا ما برنامه داریم که طی امسال شش شرکت دانش بنیان را در سطح دانشگاههای آزاد اسلامی استان لرستان ایجاد کنیم.

معاون هماهنگی دانشگاههای آزاد اسلامی لرستان افزود: این شرکت دانش بنیان در قالب ایجاد دو مرکز رشد و همچنین تعدادی واحد فناور در سطح مراکز دانشگاهی آزاد اسلامی استان لرستان ایجاد خواهند شد.

دوستی در بخش دیگری از سخنان خود راه اندازی کارخانه "سیلیکان متال" توسط دانشگاه آزاد اسلامی لرستان در استان خبر داد و عنوان کرد: در این کارخانه سیلیس خالص تولید خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما در کشور نیاز فراوانی به سیلیس خالص داریم عنوان کرد: سالانه ۲۰ هزار تن سیلیس وارد کشور می شود.

معاون هماهنگی دانشگاههای آزاد اسلامی لرستان با بیان اینکه در صورت عملیاتی شدن این طرح حدود ۱۲ هزار تن سیلیس در استان تولید خواهد شد گفت: همچین زمینه ایجاد سه هزار فرصت شغلی نیز در لرستان فراهم خواهد شد.

دوستی یادآور شد: با اجرای این طرح هم میزان وابستگی دانشگاه به شهریه ها کاهش خواهد یافت و هم از طرفی امکان به کارگیری بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاه آزاد فراهم می شود.