جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

راه شکست آمریکا تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

راه شکست آمریکا تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد ضمن تسلیت  تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت یاران امام حسین(ع) اظهار داشت: تاسوعا و عاشورا روز مصیبت، حزن و اندوه اهل‌بیت(ع) و روز عزا و ماتم امت اسلامی است، تاسوعا و عاشورا را عزادار و ماتم‌زده باشید که بهترین خلق خدا در این روز لب‌تشنه به شهادت رسیده است.

وی افزود: در روز تاسوعا امام حسین(ع) و اصحابش در محاصره کامل قرار گرفتند و در روز عاشورا این 72 تن به شهادت رسیدند، قیام عاشورا و نهضت خونین اباعبدالله  الحسین(ع) یکی از بزرگ‌ترین و دل‌خراش‌ترین حوادث عالم است؛ کارهایی که در روز عاشورا اتفاق افتاد از کشتن طفل شش‌ماهه تا زیر سم اسب‌ها قرار دادن بدن شهدا، سربریدن جنازه‌ها، قطع کردن دستان و آتش زدن خیمه‌ها به جنایاتی که داعش امروز انجام می‌دهد شباهت دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: جنایات داعش نظیر جنایات یزیدیان است، هرچند حادثه عاشورا در یک روز اتفاق افتاد اما اثرش تا روز قیامت باقی است، این حادثه در عمق وجود انسان‌ها در عمق جان‌ودل بشریت اثر گذاشت و به‌قدری این حادثه مهم بوده که هر چه زمان می‌گذرد تأثیر قیام عاشورا بیشتر نمایان می‌شود.

وی بیان کرد: امروز میلیون‌ها انسان در روز تاسوعا و عاشورا اوج معرفت و محبت خود را به امام حسین(ع) نشان می‌دهند، این عزاداری‌های میلیونی و باشکوه  که از روی اخلاص برای  امام حسین(ع) معلم بشریت، معلم حریت، شجاعت، غیرت و معلم آزادی  برگزار می‌شود.

میرعمادی تصریح کرد: مردم به وجود اباعبدالله الحسین(ع) عشق می‌ورزند و مهم‌ترین درس نهضت عاشورا مقاومت و زیر بار ذلت نرفتن است، سخنان اباعبدالله  بهترین گواه زیر بار ذلت نرفت ایشان است و امروز یک نمونه تأثیر خون سیدالشهدا شاگرد مکتب امام حسین(ع) شهید حججی است که باصلابت، غیرت، مروت و جوانمردی در برابر دشمن غوغایی در کشور به پا کرد.

وی گفت: تشییع‌جنازه باشکوه پیکر مطهر شهید حججی در تهران، اصفهان و نجف‌آباد را دیدم که مردم چگونه در این مراسم  حضور داشتند و عظمت امام حسین(ع) را این شهید از خود نشان داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: حضور رهبر انقلاب اسلامی بر پیکر شهید حججی انگیز و احساس مسئولیت مردم را بیشتر کرد، جمعیتی این‌چنینی تاسوعا و عاشورای دیگری در ایران اسلامی برپا کردند آن‌چنان‌که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ کار خدا بدون حکمت نیست.

وی اظهار داشت: آوازه بلند شهید حججی بی‌حکمت نیست، حکمتش را مقام معظم رهبری اعلام کردند که یکی اخلاص  و دیگری نیت پاک این شهید بود، این جوان مخلص بود و برای خشنودی خدا رفت؛ اینکه انسان حرکتی انجام می‌دهد و آن حرکت به‌موقع باشد خوب است، روزی که باید به ندای رهبری لبیک بگوییم لبیک بگوییم، امروز اگر مدافع حرم شدیم ارزش دارد، امروز موقعیت ایجاب می‌کند که دشمن را درصدها کیلومتر آن‌طرف‌تر دنبال کنیم تا ناموس، انقلاب و مکتب ما حفظ شود.

میرعمادی افزود: شهید حججی اقدام به‌موقع کرد، خون شهید حججی روح تازه‌ای بر کالبد جامعه ما دمیده است و این خون، خون سیدالشهدا و این ندا، ندای لبیک یا حسین(ع) است.

وی عنوان کرد: باید از حوادثی مانند شهادت شهید حججی، حادثه کربلا و نهضت امام حسین(ع) درس بگیریم، مهم‌ترین درسی که از این حوادث می‌توانیم بگیرم حرکت در مسیر ولایت است و مخالفت با ولایت نداشته باشیم، مخالفت با ولایت گناه کبیره است ولی حرکت در مسیر ولایت موجب سعادت و خوشبختی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه حرکت در مسیر ولایت یعنی سعادتمندی دنیا و آخرت، عزت، بزرگی، کرامت، پیروزی و سربلندی تصریح کرد: در دنیا آزادمردان به شهید حججی افتخار می‌کنند، حرکت در مسیر ولایت پیروزی، عزتمندی و کرامت را به دنبال دارد، تبعیت از ولایت و رهبری و گوش‌به‌فرمان ولایت بودن و جان را برای ولایت و رهبری تقدیم کردن مسیری است که نهضت عاشورا به ما درس  داده است.

وی اولین درس نهضت عاشورا را جدانشدن از مسیر ولایت دانست و تصریح کرد: دومین درس نهضت عاشورا صبر و استقامت، مقاومت، ایستادگی و زیر بار ذلت نرفتن است، باید سخن اباعبدالله الحسین(ع) که می‌فرمایند مرگ باعزت را بر حیات با ذلت ترجیح دهیم را سرلوحه برنامه‌ها قرار دهیم.

میرعمادی گفت: آیا ما می‌خواهیم زیر بار ننگ آمریکا برویم و بیگانگان بر ما حکومت کنند وزنده باشیم! ما می‌خواهیم زنده باشیم و تعطیل شدن احکام دین را ببینم! می‌خواهیم زنده باشیم و معصیت و نافرمانی خدا را ببینیم! هیهات من الذله

وی اظهار داشت: درس صبر، استقامت، مقاومت و ایستادگی ما باید همانند حسین‌ابن‌علی(ع) و مانند زینب کبری(س) و امام زین‌العابدین(ع) باشد تا دشمن به ستوه دربیاید؛ راه شکست دشمن استقامت ما است و در هر صحنه‌ای که استقامت کرده‌ایم دشمن شکست‌خورده که این درس مهمی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افزود: درس سومی که از نهضت عاشورا می‌توانیم بگیریم این است که باید بر توان، قدرت، استعداد و بر منابع خودمان تکیه کنیم، باید با توکل بر خدا آنچه را در توان داریم به کار بگیریم؛ اینکه برخی‌ها این‌گونه فکر می‌کنند که کلید حل مشکلات در دست آمریکا است و در برابر برقراری رابطه  با آمریکا است تفکری اشتباه و غلط است.

وی عنوان کرد: تفکر صحیح و انقلابی آن است که ما با تکیه‌بر توان داخلی بر تمام مشکلات غلبه پیدا کنیم و اعتمادبه‌نفس داشته باشیم، باید بر استعدادها و ظرفیت‌های درونی خودمان تکیه کنیم؛ کشورهایی که مستعمره آمریکا و انگلیس بودند کدامشان پیشرفت کرده‌اند؟ آمریکا از توان هسته‌ای برخوردار است  ولی به کدام کشور توان هسته‌ای داده است؟ یادمان نرفته در زمان طاغوت سلاح‌های آمریکایی در دست  نظامیان ما بود ولی مستشاران نظامی آمریکا حاضر نبودند تکنیک را به ما یاد دهند، یادمان نرفته مردم ما در اقتصاد، کارخانه‌ها و نیروگاه‌های خودمان فقط کار می‌کردند و مدیریت و فکر توسط آن‌ها بود و به مردم ایران منتقل نمی‌کردند، امروز هم همین است مگر افغانستان این‌گونه نیست، آیا عراق، افغانستان و عربستان پیشرفته شده است؟!

میرعمادی بیان کرد: آن‌ها تنها مصرف‌کننده را زیاد می‌کنند، ما را مصرف‌کننده بار می‌آوردند نه تولیدکننده، درسی را که ما باید از نهضت عاشورا بگیریم این است که با تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی خود پیشرفت کنیم.

وی تصریح کرد: راه شکست آمریکا این است که ما اعتمادبه‌نفس داشته باشم و آنچه را داریم به کار ببریم، اگر می‌خواهیم اقتصادمان حل شود باید اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهیم چراکه هسته‌ای ما همین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: این‌ها خبیث، بدجنس و بدذات هستند و گفتند در مسئله هسته مذاکره می‌کنیم و تحریم‌ها را برمی‌داریم و هر چه در مورد هسته‌ای بخواهید برای شما تأمین می‌کنیم و چرا این‌همه هزینه کنید حتی برخی از روشنفکران ما نیز این حرف را زده بودند که چرا این‌همه هزینه کنیم و از آنان آماده می‌گیریم.

وی گفت: ما مذاکره هسته‌ای کردیم ولی چه شد؟ چه بلایی بر سر  ملت ایران آوردند، مرکز هسته‌ای و مرکز آب‌سنگینمان را  خراب کردیم، سیمان ریختیم و تعطیل کردیم ولی حالا عربده‌کشی رئیس‌جمهور آمریکا را می‌بینید.

میرعمادی اظهار داشت: سخنان دروغ، سخیف و زشت رئیس‌جمهور آمریکا  را در برابر ملت ایران می‌بیند بنابراین باید تکیه‌بر خود داشته باشیم، راه حسین‌ابن‌علی(ع) راه سعادتمندی و خوشبختی است و باید این راه را باقوت ادامه دهیم و بدانیم  آینده درخشان از آن ملت بزرگ ایران خواهد بود و قطعاً با تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی در مسئله اقتصاد سربلند و پیروز می‌شویم.