رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

رزمایش پیامبر اعظم نمایش قدرت و اقتدار ایران اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش پیامبر اعظم نمایش قدرت و اقتدار ایران اسلامی است

رزمایش پیامبر اعظم نمایش قدرت و اقتدار ایران اسلامی است

امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: رزمایش پیامبر اعظم نمایش قدرت و اقتدار ایران اسلامی است و دشمن بداند در مذاکرات هسته‌ای از حق خود کوتاه نمی‌آییم.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به روز امور تربیتی آن را به تمامی مربیان و معلمان تبریک گفت و افزود: اولین معلمان در زندگی ما پدران و مادران‌مان هستند و ما باید از تمامی کسانی که در زندگی به نوعی معلم ما بوده‌‌اند قدردانی کنیم و احترام آنها را داشته باشیم.

وی افزود:‌ اگر سایر معلمین غیر از امور تربیتی به دانشجوها و دانش‌آموزها فکر نکنند به بیراهه رفته‌ایم و اگر پدران و مادر نیز فرزندان خود را تنها برای تربیت به دانشگاه و مدرسه بفرستند نیز بیراهه است و آن‌گاه تربیت نتیجه نمی‌دهد.

امام جمعه موقت خرم‌آباد روز بنیاد مستضعفان را نیز تبریک گفت و خطاب به مسئولین بیان کرد: امام خمینی‌(ره) می‌فرماید گمان نمی‌کنم خدمتی بالاتر از خدمت به محرومان وجود داشته باشد و این مکتب امام است و ما باید به آن توجه کنیم و ادامه دهنده راه وی باشیم.

وی یادآور شد:‌ خدا نیاورد آن روزی که سیاست ما و مسئولین کشور پشت کردن به محرومین و عنایت به ثروتمندان باشد و ما باید به حال مردم فقیر همواره توجه داشته باشیم و از آنجا که سیاست نظام ما این‌گونه است دشمنان نیز ما را راحت نگذاشته‌اند و با تحریم‌های خود ما را تحت فشار قرار داده‌اند لذا از تمام نیکوکاران درخواست می‌کنیم به محرومان در تمامی نقاط توجه داشته باشند.

متقی‌نیا گفت: با توجه به ایام پایانی سال این تذکر لازم است که مسئولان نظارت بیشتری در بازار داشته باشند تا مردم خرید عید خود را به خوبی انجام دهند.

امام جمعه موقت خرم‌آباد به اعدام یکی از مفسدین اقتصادی در خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد:‌ما به هیچ وجه از مرگ کسی خوشحال نمی‌شویم حتی اگر آن شخص مفسد اقتصادی باشد. ولی مبارزه با فساد واجب است و وظیفه ذاتی قوه‌قضائیه پیشگیری از ظلم و جرم و فساد است و در سازمان‌های قوه‌مجریه نیز بازرس‌هایی هستند که نباید بگذارند کار به جایی برسد که فسادی صورت گیرد.

وی به رزمایش پیامبر اعظم نیز اشاره کرد و افزود: این رزمایش اقتدار و عظمت نیروی نظامی جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد.

متقی‌نیا همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 گفت:‌ایران اسلامی در مسیر پیشرفت علمی قرار گرفته است و یقیناً ما به هیچ وجه در مذاکرات از حق خود کوتاه نمی‌آییم و دشمن باید این را بداند چنان‌چه می‌دانیم وزیر خارجه آمریکا اعتراف کرد ایرانی‌ها در حالی از 164 سانتریفیوژ به 18 سانتریفیوژ رسیدند که ما آنها را تحریم کرده بودیم و این نشانه قدرت، اقتدار و توانمندی ملت ایران است.

امام جمعه موقت خرم‌آباد افزود:‌ هفته درخت‌کاری را در پیش‌رو داریم که 280 هزار اصله نهال کاشته خواهد شد و امیدواریم با شعار هر خانواده یک درخت بتوانیم به آبادانی و سرسبزی کشور و شهر خود بپردازیم.

وی به شهادت حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت:‌ این انسان کامل پس از رحلت پیامبر (ص) اولین وظیفه خود را دفاع از ولایت دانست و ادامه دادن راه پیامبر بعد از رحلت ایشان را همواره وظیفه خود دانسته و فریاد می‌زد.