جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

رزمندگان لرستانی خاطرات دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمندگان لرستانی خاطرات دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال دهند

رزمندگان لرستانی خاطرات دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال دهند

فرمانده سپاه استان لرستان گفت:رزمندگان لرستانی خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی ظهر روز دوشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب بلدچی در جمع خبرنگاران این شهرستان بابیان اینکه با تاریخ است که پیوستگیمان را پیدا می‌کنیم، اظهار داشت: درصورتی‌که می‌خواهیم هویت انسانی، اسلامی و انقلابی خود را پیدا کنیم باید هر نسلی وصل به تاریخ باشد چرا که هرجایی که تاریخ منقطع شود افراد سردرگم و حیران می‌شوند و مسیر درست را نمی‌توانند به‌خوبی پیدا کنند.

وی  افزود: ما از تاریخ و تجربیات تاریخ استفاده‌های زیادی می‌کنیم و امروز نیز به کتاب‌های خاطرات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اهتمام ویژه‌ای می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: در کشور ما معجزه‌ای با عنوان انقلاب اسلامی رخ‌داده است و در دل این معجزه اتفاق دیگری که جنگ هشت‌ساله بود ایجاد شد که انقلاب ما را تثبیت و روح اسلام انقلابی را مستمر کرد.

وی بیان کرد: جا دارد رزمندگانی که می‌توانند به‌خوبی بنویسند و یا خاطرات خود از هشت سال دفاع مقدس را بازگو کنند و به‌نوعی با ثبت خاطرات خود آن‌ها را به نسل‌های بعد منتقل کنند.

سردار کشکولی تصریح کرد: اسماعیل سپهوند نویسنده کتاب بلدچی در حد ایثار، گذشت و جان‌فشانی که در زمان جنگ داشته این بار با قلم و نوشتن خود 10 سال عمر خود را صرف نوشتن کتاب بلدچی کرده است.

وی کتاب بلدچی را اثری فاخر و بی‌نظیر دانست و گفت:  برای هرکاری که شروع می‌شود باید اطلاعات کافی موجود باشد و کار بلدچی این است که معرفت و اطلاعات را به هم‌رزمان و نیروهای جنگی انتقال می‌دهد.