جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

رسانه‌ها به سمت تجلیل از واقفان و معرفی آنها به مردم حرکت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه‌ها به سمت تجلیل از واقفان و معرفی آنها به مردم حرکت کنند

رسانه‌ها به سمت تجلیل از واقفان و معرفی آنها به مردم حرکت کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد بازوند در همایش وقف و رسانه که با حضور رسانه‌ها و مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان در خرم‌آباد برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته وقف گفت: آنچه ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی داریم انقلابی است که 22 بهمن به پیروزی رسید و این انقلاب نشأت گرفته از کربلای حسینی بوده و هست.

وی با اشاره به همایش 20 میلیونی شیعیان و دلدادگان حسینی در کربلا اشاره کرد و گفت:‌ این مانور 20 میلیونی یک حرکتی بود در مقابل استکبار جهان در جهت اینکه عدالت حسینی همیشه برقرار و پایدار می‌ماند.

مدیرکل صداوسیمای استان لرستان عنوان داشت: امام حسین فدا شد تا حقیقت ماندگار و اسلام پایدار بماند.

بازوند گفت: وقف کار نیک و خیری است که همیشه ماندگار است و هر کسی بتواند در این زمینه کار کند کار آن ماندگار و جاودانه است.

وی با اشاره به اینکه با کار خیر وقف فقر و تنگدستی از جامعه زدوده می‌شود، خاطرنشان کرد: ما باید به عنوان رسانه در راستای اطلاع‌رسانی بهتر و فرهنگ‌سازی وقف بیشتر تلاش کنیم.

بازوند یادآور شد:‌ فرهنگ‌سازی به سمت وقف از جمله تلاش‌های خیر و نیکی است که همه ما به عنوان فرهنگ و جراید اهل قلم باید بیشتر در این زمینه کار کنیم.

این مسئول تصریح کرد: همه رسانه‌ها باید اوقاف و امور خیریه لرستان را کمک کنند و اگر ذهنیت غلطی نسبت به وقف وجود دارد آن را شفاف‌سازی کنند تا مردم بیشتر به سوی این کار خیر و نیک روی بیاورند.

مدیرکل صداوسیمای استان لرستان گفت: تبلیغات درست و مستمری باید در زمینه وقف و معرفی این سنت حسنه در جامعه صورت گیرد.

بازوند عنوان داشت: اگر بتوانیم نسبت به ماندگاری وقف کار کنیم می‌توانیم مردم را به سمت این کار خیر و نیکو هدایت کنیم.

وی افزود: وظیفه رسانه‌ها این است که افراد نیک و خیراندیش را شناسایی و هر از چندگاهی با عنوان افراد الگو به جامعه معرفی و از آنها تجلیل شود.

این مقام مسئول از اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان خواست نمایشگاهی از وقف در استان لرستان برپا کند و نسبت به موقوفاتی که امروز کاربری ندارند در جهت تغییر کاربری آنها اقدام کند

وی گفت: صداوسیمای لرستان آمادگی این را دارد که در راستای مستندسازی، کلیپ، نماهنگ، سریال و... در زمینه وقف اداره اوقاف و امور خیریه لرستان را کمک کند.

گفتنی است در این همایش از رسانه‌های استان لرستان تجلیل شد.