جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

رشد 25 درصدی تجارت در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 25 درصدی تجارت در استان لرستان

رشد 25 درصدی تجارت در استان لرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: تجارت در استان لرستان نسبت به 6 ماهه نخست سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا صفی‌خانی، صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با بیان اینکه طرح "شمیم خدمت" به همت نماینده ولی‌فقیه در لرستان اجرا می‌شود، اظهار داشت: در این طرح مدیر هر دستگاه به‌ صورت مستقیم پاسخگو مردم است که روز گذشته سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان میزبان طرح شمیم خدمت بود.

وی افزود: سازمان صنعت معدن و تجارت با توجه به اهدافی که در سند چشم‌انداز 1404 و نیز برنامه پنجم توسعه دارد امسال پیگیری خوبی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: این سازمان در شش‌ماهه نخست سال در زمینهٔ تجارت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 25 درصد رشد داشته و در این راستا صادرات بالای 50 میلیون دلار را در استان شکل دادیم.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت نیز به همین شکل موافقت‌نامه‌هایی که صادر شده نسبت به شش‌ماهه نخست سال گذشته در اشتغال و در تعداد موافقت‌نامه‌ها بیشتر از سال گذشته و نزدیک به اهداف ما بوده است.

صفی‌خانی تصریح کرد: صنعت معدن و تجارت در این حیطه سه‌گانه نیازمند برنامه‌ریزی‌ها و اراده قوی دارد بنابراین حضور مؤثر بخش خصوصی می‌تواند این سازمان را فعال کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت معدن تجارت نقطه عطف بین مردم  و دولت است که با حضور فعال مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌تواند به پویایی اقتصاد استان کمک کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به حضور خوب بخش خصوصی در استان لرستان، اظهار داشت: البته برای حضور بخش خصوصی مشکلاتی  وجود دارد که باید برطرف شود، ولی با توجه به مسئله پسا تحریم و عرصه‌ای که باز شده، می‌توان از بسترهای جدیدی استفاده کنیم بنابر این حضور فعال هلدینگ‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران خارجی  به‌طور یقین می‌تواند در اقتصاد استان مؤثر باشد.