سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رمضان امسال لرستان عطر شهادت گرفت/ «حاج‌رضا» به آرزوی خود رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

رمضان امسال لرستان عطر شهادت گرفت/ «حاج‌رضا» به آرزوی خود رسید

رمضان امسال لرستان عطر شهادت گرفت/ «حاج‌رضا» به آرزوی خود رسید

پیکر شهید حاج رضا رستمی مقدم اولین شهید مدافع حرم دیار خرم آباد امروز بر دستان مردم تشییع شد تا حاج رضا به آرزوی شهادت خود برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، رمضان امسال برای لرستانی ها آکنده از بوی شهادت است چرا که روز آغازین آن با تشییع شهیدی مدافع حرم از دیار کوهدشت سپری شد و در دومین روز آن نیز سردار شهیدی دیگر از خطه خرم آباد به خاک سپرده شد.

خبر تشییع پیکر سردار شهید «حاج رضا رستمی مقدم» مردی غیور از خطه لرستان در شهر پیچیده است. این را از شلوغی خیابان ها که در ساعات آغازین صبح مملو از جمعیت است می فهمم. گام هایم را بلندتر برمی دارم تا از قافله عاشقانی که برای وداع با این شهید مدافع حرم به محل پادگان امام حسین(ع) خرم آباد می روند، عقب نمانم.

پیکر شهید روی سکویی وسط حیاط پادگان قرار گرفته و جمعیت انبوهی گرد آن حلقه زده اند، از خانواده شهید گرفته تا مردم عادی همگی غرق در اشک و ماتم هستند.

پسر نوجوان «حاج رضا»، مادر و همسرش جلوتر می آیند و جمعیت برای آن ها جا باز می کنند تا بتوانند آخرین نجواهای عاشقانه خود با شهیدشان را در جمعی خصوصی تر و خانوادگی زمزمه کنند، همرزمان حاجی نیز نزدیک می شوند و بر پیکر شهید حاضر شده و دائما اشک می ریزند.

بستگان نزدیک «حاج رضا» را می توان از لباس های گل مالیده آن ها شناخت چرا که در لرستان نزدیکترین افراد به میت لباس های خود را گل می مالند، آن ها نیز با صدای نوحه ای که در پادگان طنین انداز شده آرام آرام اشک ریخته و سینه می زنند. چهره های سرشناس شهر و مدیران و مسئولین نیز یک به یک به جمع آن ها پیوسته و با آن ها سرسلامتی می کنند.

کم کم سر و کله عکاسان و خبرنگاران نیز پیدا می شود، جمعیت آن ها به قدری زیاد است که خانواده شهید مجبور می شوند سکو را برای آن ها خلوت کنند و من از این فرصت استفاده کرده و از مادر و همسر «حاج رضا» می خواهم از عزیز از دست رفته خود قدری برایم سخن بگویند.

مادر شهید رستمی در حالی که چادر خود را به رسم عزداری لرها به کمر گره زده است با لهجه زیبای لری خود می گوید: من آرزو داشته ام پسرم به شهادت برسد و پسرم نیز همیشه آرزوی شهادت را داشت.

وی شهادت در راه دین و قرآن را افتخار می داند و می گوید: شهادت در راه حرم حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) افتخار بزرگی است.

این مادر شهید در حالی که بغض گلویش را می فشرد، چندین بار زیر لب گفت: پسرم دوست داشت به شهادت برسد که بالاخره به آرزویش رسید.

وی با بیان اینکه من فرزندم را حلال کرده ام، ادامه می دهد: پسرم برای رسیدن به شهادت بسیار تلاش کرد و هشت سال در جبهه دفاع مقدس نیز حضور داشت و بعد از جنگ نیز برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفت.

پای صحبت های همسر «حاج رضا» می نشینم، وی می گوید: حاجی واقعا خیلی آرزو داشت شهید شود.

وی با بیان اینکه حاجی کسی بود که هیچ وقت نماز شبش را ترک نمی کرد، افزود: حاج رضا همیشه از شهادت صحبت می کرد و خودش هم خوب می دانست که یک روز شهید می شود.

این همسر شهید با بیان اینکه من و فرزندان حاج رضا نیز فدای حضرت زینب(س) هستیم، ادامه داد: از مردم می خواهم راه شهدای دفاع حرم را ادامه دهند.

مرتضی مدهنی همرزم شهید رستمی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، صحبت های خود را با این شعر آغاز می کند:

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند

 روباه صفتان زشت خود را نکشند

گر عاشق صادقی ز مردن نهراس

مردار بود هر آنکه او را نکشند.

وی گفت: حاج رضا رستمی یکی از سرداران بسیار فعال و مخلص سپاه بود که از وقتی وارد سپاه شد همواره عاشق شهادت بود و به هدف عالیه خود رسید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و استاندار لرستان نیز از راه می رسند و جمعیت خود را برای قرائت نماز بر پیکر شهید رستمی آماده می کنند، نماز این شهید والامقام با حضور خیل عظیمی از مردم ولایتمدار خرم آباد و با امامت آیت الله میرعمادی خوانده می شود سپس نیروهای سپاهی با نظمی خاص رژه رفته و به پیکر شهید مدافع حرم ادای احترام می کنند.

پیکر شهید رستمی از پادگان امام حسین(ع) خارج می شود و به سمت میدان امام شهر خرم آباد انتقال می یابد، در بین مسیر جمعیت زیادی از مردم خود را به جمع عاشقان شهید رسانده و در مراسم تشییع وی شرکت می کنند.

بعد از وداع بغض آلود خرم آبادی ها با شهید «حاج رضا رستمی» پیکر مطهر او برای خاکسپاری به گلزار شهدای روستای سراب یاس انتقال داده می شود.

روح بزرگ و دل بسته به مهر خداوند «شهید رستمی» از زمینیان جدا شد و همچون شهیدان دیگر در جنگ با تعصبی کور و خشن به نام داعش، رو به مقصدی ابدی شتافت.