رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

روابط عمومی‌های لرستان سرمایه اجتماعی مغفول مانده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

روابط عمومی‌های لرستان سرمایه اجتماعی مغفول مانده‌اند

روابط عمومی‌های لرستان سرمایه اجتماعی مغفول مانده‌اند

معاون استاندار لرستان گفت: روابط عمومی‌های لرستان سرمایه اجتماعی مغفول مانده اند و باید بستری را فراهم کنند که مردم بتوانند عملکرد دستگاه‌ها را ارزیابی و نقد کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید سعید شاهرخی در همایش روابط عمومی‌ها اظهار داشت: اهمیت بحث روابط عمومی و ارتباطات تا جایی است که در دنیا یک روز به این مهم اختصاص داده‌ شده و هرساله در این روز از فعالان عرصه روابط عمومی تجلیل و قدردانی می‌شود.

وی افزود: بحث روابط عمومی در ایران از سال 45 به‌طور رسمی آغاز شده و در این مدت کوتاه هم همواره موردتوجه و تکریم قرار گرفته است.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار لرستان بابیان اینکه روابط عمومی‌ها نقش بیبدیلی در تحقق هم‌دلی و هم‌زبانی در جامعه دارند، عنوان کرد: روابط عمومی‌ها ضمن عمل به وظیفه سازمانی خود اعم از  تشریح عملکرد دستگاه‌ مربوطه و تبیین خط و مشی و برنامه‌های اختصاصی سازمان، باید در جهت بیان سیاست‌های کلی نظام  نیز تلاش کنند.

وی با اشاره به لزوم بیان اقدامات و فعالیت‌های کلان دولت توسط روابط عمومی‌ها، تصریح کرد: نباید به‌طور صرف به بیان عملکرد دستگاه مربوطه اکتفا شود و اینکه روابط عمومی فقط مبلغ شخص مدیر باشد، کار درستی نیست، پس باید توجه به منویات و سیاست‌های دولت منتخب مردم نیز در دستور کار قرار بگیرد.

شاهرخی روابط عمومی‌ها را پل ارتباطی مردم و مسئولان دانست و افزود: روابط عمومی باید بستری را فراهم کند که مردم بتوانند عملکرد دستگاه‌ها را ارزیابی و نقد کنند، روابط عمومی‌ها مسائل و مشکلات مردم را در حوزه فعالیت‌ خود شناسایی کرده و با انتقال دیدگاه مردم به مسئولان درصدد رفع مشکلات جامعه برآیند.

وی بابیان اینکه توجه به مردم، زمینه‌ساز شکل‌گیری اعتماد عمومی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی است، گفت: عدم توانایی دولت در ایجاد ارتباط با مردم، تضعیف سرمایه‌های اجتماعی را در پی دارد.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار بابیان اینکه هنر روابط عمومی در این است که ارتباط بین مردم و دستگاه‌ها را تقویت کند، عنوان کرد: برآیند فعالیت روابط عمومی‌ها باید منجر به مشارکت مردم در همه عرصه‌ها شود.

وی تصریح کرد: در سالی که دو انتخابات مهم را پیشرو داریم، ضرورت  وجود رابطه تنگاتنگ بین مردم و مسئولان بیش‌ از پیش احساس می‌شود که روابط عمومی‌ها از عوامل تسهیل‌کننده این مهم به شمار می‌روند.

شاهرخی با اشاره به اینکه رشد و توسعه استان مستلزم پذیرش مشتاقانه نقدهای منصفانه است، خاطرنشان کرد: واکنش‌های منفی، عجولانه و غیرمنطقی به‌نقد منصفانه، آثار مخربی در جامعه دارد، اگر نقدی که به مسئولی وارد می‌شود اشتباه است، روابط عمومی باید سعی کند که آن را اصلاح و با برنامه‌ای سازمانی همسو کند.

وی بیان کرد: یکی از شاخص‌هایی که در ارزیابی مدیران روابط عمومی دستگاه‌ها در نظر گرفته‌شده، میزان ارتباط آن‌ها با مدیران است کما اینکه همکاری مستمر و تعامل سازنده و دوستانه با رسانه‌ها لازمه موفقیت روابط عمومی‌هاست.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار گفت: در رسانه‌ها باید فرهنگ پرداختن به کارهای مثبت تقویت شود و به اتفاقات ناخوشایند در حد خود پرداخته شود.

وی افزود: امروز که به همت و تدبیر استاندار لرستان، دستیابی به توسعه عمیق و پایدار به‌عنوان یک هدف دراستان تلقی شده، نیاز است که رسانه‌ها با بسترسازی و هدایت افکار عمومی، مسیر دستیابی به اهداف مورد نظر را تسهیل کنند.