سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رواج بی‌بند و باری اولویت‌ اصلی استکبار جهانی در جوامع اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

رواج بی‌بند و باری اولویت‌ اصلی استکبار جهانی در جوامع اسلامی است

رواج بی‌بند و باری اولویت‌ اصلی استکبار جهانی در جوامع اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: یکی از اولویت‌های اصلی استکبار جهانی، گسترش رواج بی‌بندوباری در جوامع اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه برخی اشخاص و شرکت ها به بهانه فعالیت های موشکی کشورمان اظهار داشت: سئوال ما این است که آیا ایران نباید قدرت دفاعی خود را تقویت کند؟ علت این مداخله آمریکا چیست؟ در هر حال خواست ملت ایران این است که دولت برای تقویت قدرت دفاعی کشور تولید انواع موشک‌ها را با جدیت دنبال کند.

وی با بیان اینکه آمریکا دزد روز روشن و یک دزد آشکار است افزود: کجای دنیا این کار را که خزانه‌داری آمریکا انجام داده است انجام می‌دهد و پول بلوکه شده ایران را برداشت می‌کند؟

امام جمعه خرم‌آباد گفت: آمریکا از سوی دیگر دروغ می‌گوید و مدعی می‌شود که ایران به سمت ناو آنها موشک پرتاب کرده است.

میرعمادی با تاکید بر اینکه آمریکا نه تنها خیرخواه ملت ایران نیست بلکه به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است اظهار داشت: تمام اقدامات این کشور علیه ایران خودسرانه و غیرقانونی و از روی عداوت هستند؛ از این رو نباید اعتنایی به این کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نباید از دشمنی آمریکا غفلت شود تصریح کرد: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب آمریکا را به عنوان دشمن اصلی بشریت معرفی کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان علت اصلی دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی را گسترش بیداری اسلامی متاثر از این انقلاب دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران زمینه را برای اسلام گرایی و بیداری اسلامی در دنیا فراهم کرده است و این عامل اصلی دشمنی آمریکا با ماست.

میرعمادی با بیان اینکه آمریکا 12 سال با بهانه اینکه کشورمان به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای است به ما تهمت زد و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ما وضع کرد، گفت: نهایتا پس از گذشت 12 سال معلوم شد که آمریکا دروغ گفته و فعالیت هسته‌ای کشورمان صلح آمیز بوده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه دروغگویی آمریکا در خصوص تلاش کشورمان برای دستیابی به سلاح هسته‌ای اثبات شده است اما آنها باز هم دست‌بردار نیستند و با این حال باید در مقابل آنها با بصیرت عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف اشاره کرد و افزود: این پیام یک پیام توحیدی بوده است؛ چرا که امام خمینی (ره) در آن به گرباچف فرموده بودند که مشکل اصلی شما عدم اعتماد به خدا است و به علت اینکه شما خدا را رها کرده‌اید اینگونه بدبخت شده‌اید.

میرعمادی تصریح کرد: امام در پیام تاریخی خود به گورباچف فرموده بودند که به سمت غرب و شرق نروید و به سمت خدا بیاید؛ چرا که گره‌گشای مشکلات شما تاسی به معنویت است.

وی خاطرنشان کرد: بعدها گورباچف با ابراز تاسف نسبت به عمل نکردن به پیام امام خمینی (ره) اعتراف کرد که اگر پیشگویی و رهنمودهای امام خمینی (ره) را جدی می‌گرفتند به آن وضعیت دچار نمی‌شدند.

امام جمعه خرم‌آباد پیام‌های رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی را نیز از جنس پیام امام خمینی (ره) به گورباچف دانست و افزود: همچنان که نامه امام خمینی (ره) به گورباچف زمینه نابودی شرق را فراهم کرد پیام‌های رهبر معظم انقلاب به جوانان این کشورها نیز زمینه نابوی غرب را فراهم خواهد کرد و انشاء الله بر بلندای غرب و شرق پرچم اسلام به اهتزار درخواهد آمد و انقلاب اسلامی نوید بخش این مهم خواهد شد.

میرعمادی به فرا رسیدن سالروز کشف حجاب توسط رضا خان قلدر به عنوان یک واقعه تلخ تاریخی اشاره کرد و ادامه داد: سوغات رضا خان از غرب برای ملت ایران کشف حجاب بوده است.

وی از رواج بی بندوباری در جوامع به عنوان یکی از ابزارهای مهم غرب برای سلطه بر ملت‌ها نام برد و تصریح کرد: رواج بی‌بندوباری زمینه را برای حذف عفت عمومی در جامعه فراهم می‌کند؛ البته آمریکا و استکبار جهانی به حساسیت اسلام نسبت به این مسئله پی برده‌اند؛ از این رو یکی از اولویت‌های اصلی آنها گسترش  رواج بی‌بندوباری در جوامع اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید مردم نسبت به جلوگیری از رواج بی بندوباری در جامعه حساس باشند و غیرت دینی داشته باشند بیان کرد: نباید اجازه دهیم که بی‌بندوباری در جامعه رواج یابد.

میرعمادی عنوان کرد: برخی‌ها غافل از اینکه اگر عفت عمومی در جامعه از بین برود دیگر چیزی باقی نمی‌ماند می‌گویند مگر دیگر مشکلات جامعه حل شده است که شما نسبت به حجاب و نوع پوشش سخت گیری می‌کنید.

وی با بیان اینکه در همین استان لرستان نیز برخی‌ها به دنبال رواج بی‌بندوباری  در جامعه هستند و بر این کار اصرار دارند افزود:  برخی‌ها در استان به اسم همایش به رقص، آواز خوانی و پایکوبی به صورت مختلط می‌پردازند و بعد اسم آن را نشاط و شادابی قرار می‌دهند و وقتی به آنها اعتراض می‌شود جالب است که می‌گویند چرا ما را در مقابل ارزش‌های دینی و اجتماعی قرار می‌دهید؛ شما بهتر است که رفتار و عمل خود را درست کنید تا مردم عمل شما را ببینند.

امام جمعه خرم آباد گفت: متاسفانه هر کجا که بی‌بندوباری، جریان ضد ولایت، فساد وجریان‌های نفوذی حضور دارند اینها نیز حاضر هستند و حتی در جلسات خصوصی خود نیز به امام، ولایت و ارکان نظام اهانت می‌کنند.

میرعمادی با تاکید بر اینکه ما مخالف نشاط و شادابی در جامعه نیستیم اما با رواج بی‌بندوباری مخالف هستیم اظهار داشت: ما به دنبال جذب حداکثری هستیم؛ بنابراین شما خود را با مردم همراه کنید و به عنوان نمونه در مراسم 9 دی شرکت و از فتنه گران اعلام برائت کنید.

وی بر ضرورت حفظ هوشیاری تاکید کرد و افزود: امروز مهمترین وظیفه این است که در مقابل توطئه‌ها با بصیرت و بیداری عمل کنیم.

امام جمعه خرم آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید علم الهدی و دانشجویان همرزمش در هویزه گفت: حماسه خونینی که دانشجویان به فرماندهی شهید علم الهدی در هویزه خلق کردند به الگوی مقاومت برای ملت ایران تبدیل شد و متاثر از این الگو منطقه از وجود عناصر بعثی پاکسازی شد.