سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

روحیه جهادی و انقلابی در ساختار مدیریتی کمیته امداد تقویت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روحیه جهادی و انقلابی در ساختار مدیریتی کمیته امداد تقویت شود

روحیه جهادی و انقلابی در ساختار مدیریتی کمیته امداد تقویت شود

امام‌جمعه بروجرد گفت: ارتقاء روحیه جهادی و انقلابی در ساختار مدیریتی کمیته امداد به تقویت ارائه خدمات به محرومان جامعه کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی صبح امروز در جمع کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار داشت: شهرستان بروجرد از دیرباز مهد علم و دانش و دامن پرورش علمای اعلام بوده است.

وی با انتقاد از توزیع ناعادلانه اعتبارات دولتی در برخی حوزه‌ها، افزود: توزیع اعتبارت در استان‌ها به صورت عادلانه انجام نمی‌شود، اما در شرایط کنونی با توجه به امکانات و مقدورات کشور وضعیت بروجرد در حال حاضر خوب ارزیابی می‌شود.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ اسلامی انفاق در جامعه، عنوان کرد: فرهنگ انفاق از فرهنگ‌های قوی و حاکم در شهرستان بروجرد است، چرا که در سال‌های گذشته این شهرستان در حوزه صدقات و پرداخت زکات فطریه بروجرد معمولاً رتبه اول استان لرستان را کسب کرده  است.

وی با بیان اینکه مددجویان تحت پوشش این نهاد حمایتی در شهرستان بروجرد نسبت به دیگر شهرهای استان بسیار کمتر است، بیان کرد: تنها پنج درصد از جمعیت شهرستان بروجرد تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد این شهرستان قرار دارند و این آمار نشان‌دهنده موفقیت این نهاد حمایتی در خدمت‌رسانی به محرومان جامعه است.

ترابی با بیان اینکه بیشتر متکدیان بروجرد از مهاجران شهرهای دیگر هستند، تصریح کرد: باید پیوست‌های فرهنگی طرح خودکفایی شهرهای کشور از حمایت مددجویان اجرایی شده و از لحاظ فرهنگی شاخصه‌های شهر ارتقاء یابد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کمیته امداد یکی از نهادهای زیرمجموعه دفتر رهبری است ساختار مدیریتی آن باید با همه نهادها متفاوت باشد و روحیه جهادی در آن تقویت شود.

امام‌جمعه بروجرد عامل موفقیت کمیته امداد در سال‌های گذشته را روحیه انقلابی حاکم بر این مجموعه دانست و گفت: ارتقاء روحیه جهادی و انقلابی در ساختار مدیریتی کمیته امداد به تقویت ارائه خدمات به محرومان جامعه کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: از جمله مشکلات این نهاد حمایتی در شهرستان بروجرد عدم تجهیز اردوگاه کمیته امداد به منظور انجام اقدامات فرهنگی برای مددجویان و کمبود نیروی مددکار در ساختار آن است که ضرورت دارد با رسیدگی مسئول کمیته امداد برطرف شود.