جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

روند ساخت‌ سالن دو و میدانی دهکده المپیک استان لرستان تسریع شود - نمایش محتوای خبر

 

 

روند ساخت‌ سالن دو و میدانی دهکده المپیک استان لرستان تسریع شود

روند ساخت‌ سالن دو و میدانی دهکده المپیک استان لرستان تسریع شود

رئیس هیئت دو ومیدانی استان لرستان گفت: روند ساخت‌ و ساز سالن دو و میدانی دهکده المپیک در استان لرستان متوقف شده که لازم است روند ساخت آن تسریع شود.

علی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در استان لرستان دو پیست تارتان وجود دارد که یکی از آن‌ها در خرم‌آباد  و دیگری در شهرستان بروجرد واقع‌ شده است و بیشتر ملی‌پوشان دو و میدانی استان لرستان از شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دلفان هستند.

وی افزود: پیست تارتان به ورزش دو ومیدانی اختصاص دارد ولی دو پیست موجود در استان برای ورزش‌های همگانی و سلامتی به کار گرفته می‌شوند و همین سبب شده که آسیب‌هایی به پیست‌های تارتان استان وارد شود، به‌طوری‌که وقتی درخواست میزبانی برای مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی دادیم، ناظری که برای بازرسی این پیست به استان آمده بود، کیفیت آن را تأیید نکرد، در نتیجه  از طرف فدراسیون میزبانی استان لرستان پذیرفته نشد.

رئیس هیئت دو ومیدانی لرستان عنوان کرد: انتظار داریم که این دو پیست تارتان استان، در اختیار هیئت دو ومیدانی قرار بگیرد و استفاده عموم از آن منوط به ساعات خاصی از روز باشد نه اینکه از صبح تا 10 شب در اختیار همگان قرار بگیرد تا پیست هم آسیب نبیند، از طرفی شرایطی فراهم شود که ما بتوانیم از بهره‌برداران شهریه دریافت کنیم تا درآمدی برای هیئت نیز حاصل شود.

وی بیان کرد: در مجموعه بزرگ ورزشی لرستان معروف به دهکده المپیک، یک سالن سرپوشیده در نظر گرفته‌ شده و در حال ساخت است که چون همه اصول استاندارد روز جهانی در آن لحاظ شده ، یکی از بهترین سالن‌های سرپوشیده کشور است.

کریمی تصریح کرد: این سالن 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی به علت کمبود اعتبارات روند ساخت‌وساز این پروژه چند سال متوقف‌شده بود که انتظار داریم مسئولان با سرعت بیشتری این پروژه را که ظرفیت برگزاری مسابقات آسیایی در آن وجود دارد را تکمیل کنند.