رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

رونمایی ازکتاب حنجره های عاشورایی در صدا و سیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی ازکتاب حنجره های عاشورایی در صدا و سیمای مرکز لرستان

رونمایی ازکتاب حنجره های عاشورایی در صدا و سیمای مرکز لرستان

در آستانه محرم از کتاب حنجره های عاشورایی نوشته محمد سیـف زاده کارگردان و هنرمند این مرکز رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز لرستان ،در جلسه رونمایی ازاین کتاب مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان از برگزاری شانزدهمین اجلاس پیرغلامان کشور در لرستان در سال آینده خبر داد و با اعلام آمادگی برای تبلیغ این رویداد در رسانه استانی گفت : برای برگزاری مطلوب این اجلاس لازم است هم افزایی و وحدت و نظم بین دستگاه های اجرایی استان ایجاد شود .

بازوند با تاکید بر لزوم شور و شعور در مراسم عزاداری ماه محرم، موفقیت عوامل هنرمند صداو سیمای مرکز لرستان را در جشنواره تولیدات مراکزاستان های کشور را حاصل تلاش و جدیت بخش های مختلف رسانه استانی دانست .

حجت الاسلام مهـدوی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هم تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس و هفته امر به معروف و نهی از منکر را از ویژگی های این ماه در سالجاری برشمرد و گفت : مداحان باید در مراسم عزاداری علاوه بر توجه به دفاع مقدس و حماسه 8 ساله ملت ایـران ، به شهـدای مدافع حرم و رشادت های آنان نیز بپردازند .

احمدی قائم مقام صداو سیمای مرکز لرستان نیز از واقعه عاشورا به عنوان درس بزرگ ایثار و فداکاری نام برد و گفت : مداحان رسالتی مهم بر عهده دارند که با بصیرت افزایی حماسه سیاسی کربلا ، شناساندن این واقعه تاریخی و آمیختن حُـزن و حما سه می توانند در ایجاد شور حسینی نقش آفرین باشند .

در ادامه مداحان و شاعرانِ شرکت کننده در جلسه، دیدگاه های خود را در باره لزوم پرهیز از انحراف در مراسم عزاداری ماه محرم و آسیب شناسی این مراسم، استفاده از مداحان وارسته و غنی و تازه بودن اشعار مداحان بیان کردند .

کار تالیف و تحقیقات میدانی و کتابخانه ای ِ کتاب حنجره های عاشورایی اثر محمد سیف زاده کارگردان تلویزیون و هنرمند لرستانی سه سال طول کشید ودر این کتاب با استناد به اسناد دیداری، شنیداری، خطی و مکتوب با روش ها و سبک های مختلف ، پیشینه تاریخی مرثیه سرایی و تعزیه گردانی در لرستان مورد بررسی قرار گرفته و  همراه لوح های صوتی و تصویری به علاقه مندان عرضه می شود.