رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

رئیس کل دادگستری لرستان: نظام‎های پادشاهی یک شوخی تاریخی بیش نیستند - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس کل دادگستری لرستان: نظام‎های پادشاهی یک شوخی تاریخی بیش نیستند

رئیس کل دادگستری لرستان: نظام‎های پادشاهی یک شوخی تاریخی بیش نیستند

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: اعدام شیخ نمر نشان از دیکتاتوری آل سعود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، جعفر بدری در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری دوره چگنی، بیان کرد: اعدام شیخ نمر نشان از دیکتاتوری آل سعود و عدم مشروعیت نظام پادشاهی عربستان است.

وی اظهار کرد: آزادی بیان نه تنها در حرف بلکه در عمل معنا پیدا می کند ولیکن دنیای استکبار به واسطه پولهای نفتی عربستان آنرا با تفاسیر شخصی خود معنا کرده و در عمل خلاف آنرا انجام میدهد، چرا و به چه دلیل محکمه پسندی، انتقادات سازنده یک روحانی و مجتهد دینی با عنوانین مختلف و به بدترین شکل ممکن سرکوب میشود و اشد مجازات و حکم اعدام را تنها به جرم حقگویی و حقطلبی در مورد ایشان به اجرا درمیآورد.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: متأسفانه در اسلام امروز، غدههای بدخیم عقیدتی همچون داعش و پدرش آل سعود اقتدار اسلام را به سخره گرفتهاند و با اعمال وحشیانه، غیرانسانی و غیراخلاقی چهره وحشتناکی از اسلام را به جهان معرفی میکنند، اسلام دین انسانیت و اخلاق مداری است.

بدری اضافه کرد: پیامبر مکرم اسلام(ص) به عنوان اسوه حسنه، بارها و بارها بیان کرده، مسلمان کسی است که مردم از دست و زبانش در امان باشند اما متأسفانه امروز شاهد برخی اعمال غیراخلاقی از طرف اسلام نماها هستیم که تنها هدفشان آزار و اذیت زنان و کودکان و شهروندان بیگناه مسلمان و غیر مسلمان است.

وی بیان کرد: تاریخ بارها به اثبات رسانیده است که تحمیل عقیده راه به جایی نخواهد برد در حالیکه آن عقیده، عقیدهای منفور و منسوخ باشد، اما برخی دولتهای به ظاهر اسلامی خود را مزحکه دست استکبار جهانی کردهاند و غلام حلق به گوش تفکرات صهیونیسم و امپریالیسم هستند، چرا باید در نیجریه آن فاجعه عظیم برای مردم و رهبر شیعیان آن کشور رخ دهد، چرا طالبان و داعش و النصره بهوجود آمدهاند، با بررسی میتوان نتیجه گرفت، فاجعه منا اتفاقی نبود.

این مقام مسئول با اشاره به نقش سلطه فکری استکبار و صهیونیسم در عربستان، خاطرنشان کرد: آل سعود برادر آل یهود است، در آینده قطعا" پولهای نفتی نظام عربستان روزی خود نظام پادشاهیش را به آتش خواهد کشید، زیرا این وعده خداوند متعال است که در قرآن کریم بیان میدارد که حق میماند و باطل از بین خواهد رفت.

بدری افزود: قطعا" در دنیای پیشرفته امروز دیگر نظامهای پادشاهی یک شوخی تاریخی بیش نیستند و این تفکر باید به زبالهدان تاریخ بپیوندد، اما چرا باید یک خانواده عرب مالکیت جان و مال و ناموس یک کشور را در اختیار داشته باشند و با هر صدای حقگویی، برخورد مغرضانه و سرکوبگرانه داشته باشند و حتی حقوق زنان کشور عربستان همچون حقوق بردگان عصر حجر باشد.

وی اظهار کرد: بازار برده فروشی دختران به شکل نامحسوس در این کشور رایج باشد و زنان و دختران سایر کشورها ملعبه شهوترانی آنها شود.

رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: نظام قضایی عربستان با حکم اعدام شیخ نمر آبروی خود را بر باد داد و از درجه اعتبار ساقط شد، بی عدالتی آن هم از طرف دستگاه قضایی کشوری که مدعی اسلام است بدترین نوع ظلم و دیکتاتوری است.

بدری اضافه کرد: قطعا" جهان اسلام در برابر این اقدام ضدانسانی عربستان خاموش نخواهد ماند و عربستان در آینده جواب دندانشکنی را ازطرف افکار عمومی جهان دریافت خواهد کرد، شیخ نمر در یادها نمیمیرد، عمر نظام پادشاهی عربستان با این اقدام بچهگانه کوتاه شد.

وی با اشاره به انتخابات در پیشرو گفت: نباید کاندیداها با ایجاد فضای تهمت و دورغ حقوق مردم را نادیده بگیرند، دادن وعده های خارج از عرف و قانون خود عین قانونشکنی است، باید همه مسئولان و کاندیداها قدر مردم را بدانند و با تخلفات انتخاباتی به شعور و بینش مردم توهین نکنند.

این مقام قضایی افزود: الحمد الله تاکنون فضای مطلوب و سازندهای در عرصه انتخابات در سراسر کشور برقرار است و امید است، حضور مردم در پای صندقهای رأی پاسداشتی باشد از دفاع ملی ازکشور و خونهای گرانبهای شهدا و ایثارگران، مردم ایران بار دیگر دفتر افتخارات خود را برای ثبت حماسهای ملی آماده کردهاند تا به دنیا بفهماند ایران و ایرانی همیشه سربلند و پیروز است.

لازم به ذکر است، در این مراسم از زحمات آقای هوشنگ طهماسبی ریاست سابق دادگستری شهرستان دوره چگنی تقدیر و آقای اکبر رشیدی به سمت ریاست جدید دادگستری شهرستان دوره چگنی منصوب شد.