رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ریشه‌یابی مشکلات کارگران بروجرد در اولویت دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ریشه‌یابی مشکلات کارگران بروجرد در اولویت دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار گیرد

ریشه‌یابی مشکلات کارگران بروجرد در اولویت دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار گیرد

معاون اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد گفت: ریشه‌یابی مشکلات عدیده‌ای که اینک پیش‌روی کارگران شهرستان بروجرد است باید در سرفصل‌های مهم کاری مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، اردشیر معظمی گودرزی در جلسه برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته کارگر در این شهرستان اظهار داشت: برنامه‌ریزی به منظور صیانت از نیروهای فعال در کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی و صنعتی ضرورتی انکارناپذیر است.

وی آمار بازنشستگان و افراد به کار گمارده شده در کارخانجات صنعتی و تولیدی این شهرستان را نامتناسب خواند و افزود: استخدام نیروی جدید به منزله گماردن آن به چندین کار که از حد توان او خارج باشد، نیست بلکه به موازات نیروهایی که از خدمت بازنشسته می‌شوند و به منظور تعدیل نیروی کار، کارفرمایان ملزم به استخدام نیروهای جدید هستند.

معاون اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد تسریع در رفع مشکلات موجود در جامعه کارگری را از اولویت‌های مهم نهادهای مرتبط برشمرد و بیان کرد: ریشه‌یابی مشکلات عدیده‌ای که اینک پیش‌روی کارگران شهرستان بروجرد است باید در سرفصل‌های مهم کاری مدیران دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

وی با اشاره به شرایط دشوار کاری در این شهرستان برای کارگران، عنوان کرد: شرایط سخت برخی کارهای طاقت‌فرسا و نیز بیکاری فراگیر در این شهرستان به گونه‌ای است که برخی افراد این شرایط سخت را به بیکار ماندن ترجیح داده و این شرایط سخت کاری را بدون هیچ مزایای می‌پذیرند.

معظمی گودرزی محدویت استخدام نیرو در واحدهای تولیدی و صنعتی برای افراد متقاضی کار از دیگر دلایل دشواری یافتن کار در این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: این دلایل خود به تنهایی کافی است تا افراد جویای کار با هر شرایطی متقاضی انجام کار باشند که این خود می‌تواند به سلامت جسم و روان آن‌ها آسیب بزند.

وی وجود مشکلات اقتصادی در حوزه تولید و صنعت را عاملی برای اعمال فشار بیشتر بر کارگران در کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و گفت: بررسی مطالبات و خواسته‌های به‌حق کارگران در مشاغل سخت و زیان‌آور وظیفه‌ای است که بر عهده تمامی مدیران اجرایی در سطوح مختلف کاری است.

منوچهر درویش بیابانی، رئیس شورای شهرستان بروجرد در این زمینه اظهار داشت: حفظ و صیانت از نیروی کار از ضروریات جامعه کارگری است به گونه‌ای که بتوان از این نیروی ارزشمند در راستای پیشبرد اهداف کلان اقتصادی بهره‌ای منطقی برد.

وی با اشاره به این‌که همه افرادی که در چرخه تولید فعالیت می‌کنند به عنوان کارگر از آن‌ها یاد می‌شود، افزود: توجه به حفظ ارزش‌های کاری این قشر تأثیرگذار ضروری است.

رئیس شورای شهرستان بروجرد تقدیر از منزلت و مقام کارگران را مهم دانست و بیان کرد: مراسم تجلیل و تقدیر از مقام شامخ کارگران باید به گونه‌ای شایسته و در خور توجه برگزار شود تا علاوه بر معرفی و شناسایی کارگران نمونه در این شهرستان فعالیت یک ساله آن‌ها نیز مورد تقدیر قرار گیرد.

وی عنوان کرد: تجلیل از کارگران برتر و کارفرمایان نمونه‌ای که توسط هیئت مدیره به عنوان کارگر نمونه شناخته شده‌اند، از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این هفته است.

درویش بیابانی با تأکید بر لزوم صیانت از نیروی کار، خاطرنشان کرد: حفظ و ارتقاء روابط سه جانبه بین دولت، کارفرمایان و کارگران به عنوان اساسی‌ترین رکن جامعه کارگری محسوب می‌شود.