رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

زلزله ۴.۳ ریشتری خرم‌آباد به ۵ روستا خسارت وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

زلزله ۴.۳ ریشتری خرم‌آباد به ۵ روستا خسارت وارد کرد

زلزله ۴.۳ ریشتری خرم‌آباد به ۵ روستا خسارت وارد کرد

فرماندار خرم‌آباد گفت: در پی وقوع زمین‌لرزه ۴.۳ ریشتری شامگاه پنجشنبه در خرم‌آباد ۵ روستا دچار خسارت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته پور در جلسه مدیریت بحران استان لرستان که در پی وقوع زلزله 4.3 ریشتری در خرم‌آباد، دقایقی قبل با حضور مدیران استان برگزار شد اظهار داشت: این زمین‌لرزه در مناطق جنوبی شهرستان خرم‌آباد و در حدفاصل روستاهای سراب یاس-دارایی و بلیل وند رخ‌داده و حدود پنج روستا دچار ترک‌خوردگی شدید شدند و در تعدادی از روستاها نیز شیشه‌های منازل مسکونی شکسته شده‌اند.

وی با اشاره به عدم گزارشی مبنی بر تلفات جانی در این زمین لرزه تاکنون افزود: با توجه به ترک‌خوردگی در روستاهای خرم‌آباد باید بنیاد مسکن آماده‌باشد که از روز شنبه اعتبارات مقاوم‌سازی در اختیار مردم قرار دهد.

فرهاد خاکی پور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: در سال‌های گذشته حدود 94 هزار واحد ساختمان در لرستان مقاوم‌سازی شد و امسال نیز 5700 واحد مقاوم‌سازی می‌شود.

وی افزود: وام‌های مقاوم‌سازی بیت 10 تا 20 میلیون تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد و اکنون نیز آمادگی کامل داریم که این وام‌ها را در اختیار مردم بگذاریم.

بیرانوند بخش‌داری مرکزی خرم‌آباد نیز در این جلسه اظهار داشت: در جنوب شهرستان خرم‌آباد حدود 70 روستا وجود دارد که این زمین‌لرزه در حوالی روستاهای دارایی تا سراب یاس رخ‌داده و 5 روستا دچار ترک‌خوردگی شدید شده و یک نفر نیز در حین فرار دچار پیچ‌خوردگی پا و مجروحیت شده است.

وی افزود: حدود 10 روستا نیز دچار ترک‌خوردگی شده و از بقیه روستاهای جنوب خرم‌آباد تاکنون گزارش به دستمان نرسیده است.

در پایان این جلسه مصوب شد که همه دستگاهای اجرایی استان به‌ویژه دستگاهای امدادی تا 48 ساعت در آمادگی کامل باشند، از صبح جمعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به مدت 72 ساعت برآورده خسارت کرده و اعلام کند، هلال‌احمر با توجه به کمبود چادر، درخواست چادر کند و فرمانداری خرم‌آباد نیز از طرق بخش‌داری به تمام دهیاری‌ها اعلام آمادگی کند.

به گزارش تسنیم، زمین‌لرزه باقدرت 4.3 ریشتر ساعت 22 و 34 دقیقه و 9 ثانیه شامگاه پنجشنبه در عرض جغرافیایی 33.422 و طول جغرافیایی 48.373 در عمق 4 کیلومتری شهرستان خرم‌آباد در مرکز لرستان را به لرزه درآورد که خداروشکر خسارتی در پی نداشت.