سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

زمینه اشتغال ۷۲۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی لرستان فراهم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه اشتغال ۷۲۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی لرستان فراهم شد

زمینه اشتغال ۷۲۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی لرستان فراهم شد

مدیرکل بهزیستی استان لرستان با بیان اینکه امسال حدود ۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان بهزیستی لرستان پرداخت شده است گفت: زمینه اشتغال ۷۲۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی استان فراهم شد.

اسد اله حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با اشتغال‌زایی مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان اظهار داشت: تعهد اشتغال‌زایی بهزیستی استان در سال 95 بر اساس سند توسعه اشتغال هزار و 600 نفر است که تاکنون زمینه اشتغال 720 نفر فراهم‌شده است.

وی بابیان اینکه دربرش کشوری تعهد اشتغال بهزیستی لرستان هزار و 313 نفر است، افزود: با توجه به اینکه مقرر شد استانداری لرستان منابعی در اختیار قرار دهد هدف‌گذاری اشتغال مددجویان به هزار و 600 نفر افزایش یافت.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان میزان اعتبار برش کشوری را برای هزار و 313 نفر حدود 30 میلیارد تومان برشمرد و عنوان کرد: این اعتبار نسبت به سال گذشته کاهش شدیدی داشته است به‌طوری‌که میزان این اعتبار در سال گذشته 26 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده و امسال 9 میلیارد و 160 میلیون تومان ابلاغ‌شده است.

وی بیان کرد: برای افزایش این اعتبار بانک مرکزی شرطی در نظر گرفته است به‌طوری‌که اگر دستگاه اجرایی تا پایان آذرماه امسال نسبت به جذب 70 درصد مبلغ ابلاغ‌شده اقدام کند ممکن است در مرحله بعد مجدد اعتباراتی در اختیار قرار گیرد اما چنانچه دستگاه مربوطه نتواند تا پایان آذر ما این اعتبار را جذب کند به دستگاه دیگری پرداخت می‌شود.

حیدری گفت: هم‌اکنون حدود 70 دستگاه اعتبارات در لرستان تخصیص پیداکرده است و در شهرستان‌های استان با معرفی افراد به بانک‌های عامل جذب اعتبارات در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون اشتغال 720 مددجوی تحت پوشش بهزیستی استان در سامانه رصد به ثبت رسیده است و با توجه به اینکه اعتبارات اشتغال‌زایی به‌ویژه تبصره 26 در اواخر شهریورماه به بانک‌های عامل ابلاغ‌شده هم‌اکنون کار پرداخت تسهیلات در شعب بانک‌های عامل در حال انجام است و امیدواریم با همکاری بانک‌ها در اسرع وقت (تا پایان آذرماه) بتوانیم سهیمه اعتبارات ابلاغی را جذب و تعهد اشتغال را محقق کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان بابیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود 500 نفر به‌طور میانگین بین 10 تا 15 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: تاکنون حدود شش میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی پرداخت‌شده است.