جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

زمینه حضور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سازمان‌های مردم‌نهاد فراهم می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه حضور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سازمان‌های مردم‌نهاد فراهم می‌شود

زمینه حضور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سازمان‌های مردم‌نهاد فراهم می‌شود

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان زمینه حضور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سازمان های مردم نهاد فراهم می‌شود تا بنا به علاقه خود در سازمان‌های مردم‌نهاد فعالیت خود را ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رضا حجتی امشب در جلسه «شب فرهنگی لرستان» در سومین گردهمایی تشکل‌های دانشجویی زیست‌محیطی و منابع طبیعی کشور امید را مبدأ و نطفه شادی و نشاط دانست و اظهار داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد دارای عنصر همدلی و خیرخواهی عمومی هستند که آن‌ها را از دیگر سازمان‌ها متمایز می‌کنند که اگر این عنصر را بگیریم هیچ فرقی با دیگر سازمان‌ها و نهادها ندارند.

وی با بیان اینکه دو عنصر اصلی سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی و مسئولیت‌پذیری هستند افزود: سازمان مردم‌نهاد یکی از اشکال نوین مشارکت اجتماعی است و در واقع عنصر تشکیل‌دهنده مشارکت اجتماعی به شمار می‌رود.

معاون وزیر ورزش و جوانان و دبیر کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان بیان کرد: اگر در جامعه مردم به هم اعتماد کنند به همان اندازه نسبت به هم احساس مسئولیت دارند ولی اگر در جامع‌هایی اعتماد عمومی ضربه بخورد حس مسئولیت‌پذیری مردم نیز کاهش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: در بخش سازمان‌های غیردولتی تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که مسئولیت‌پذیری و اعتمادسازی خوبی به‌ عنوان سرمایه اجتماعی شکل بگیرد.

حجتی عنوان کرد: در دهه 60 به‌ اندازه امروز سرمایه مادی نداشتیم ولی به دلیل داشتن سرمایه اجتماعی بالا توانستیم در جنگ تحمیلی در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

وی گفت: متأسفانه در حال حاضر سرمایه اجتماعی جامعه ما در وضعیت خوبی نیست و این ناشی از مشکلات اقتصادی است ولی چشم‌انداز خوبی برای آن پیش‌بینی‌شده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان و دبیر کل مشارکت‌های اجتماعی جوانان خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان این زمینه را فراهم می‌کند تا دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند بنا به علاقه خود در سازمان‌های مردم‌نهاد فعالیت خود را ادامه دهند بر این اساس سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار خوبی در حوزه محیط‌زیست تشکیل‌شده است.

وی اظهارداشت: وزارت ورزش خدماتی برای سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله صدور مجوز، توانمندسازی از طریق دانش‌افزایی، حمایت مادی و معنوی، هم‌افزایی و تعامل و افزایش قدرت تأثیر‌گذاری از طریق مجمع ملی جوانان ارائه می‌دهد.