رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

زمینه خودکفایی مالی مدارس بروجرد فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه خودکفایی مالی مدارس بروجرد فراهم شود

زمینه خودکفایی مالی مدارس بروجرد فراهم شود

فرماندار ویژه بروجرد گفت: زمینه خودکفایی مالی مدارس بروجرد با تأمین هزینه‌های جاری آن از طریق جذب درآمدهای موجود فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مسلم پورقاسمیان در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش این شهرستان اظهار داشت: نهادهایی که هریک به‌نوعی بدهی‌هایی نسبت به اداره آموزش‌ و پرورش این شهرستان دارند موظف به پرداخت آن به‌صورت کامل هستند.

وی با تأکید بر لزوم خودکفا بودن مدارس در تأمین هزینه‌های جاری خود عنوان کرد: اگر مدارس بتوانند هزینه‌های جاری خود را به سهولت تأمین کنند دیگر نیازی به مشارکت دانش آموزان و اولیای آن‌ها در تحقق این هزینه‌ها نیست.

فرماندار ویژه بروجرد افزود: در حال حاضر برخی مدارس در سطح استان لرستان و کشور با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قادر به تأمین بخش بسیاری از هزینه‌های موردنیاز خود هستند که این موضوع سبب شده آن‌ها در تأمین هزینه‌های خود به‌صورت خودکفا عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد امکانی برای ارتقاء وضعیت مالی مدارس بروجرد فراهم شود تا از این طریق آموزش‌ و پرورش مشکلی برای تأمین هزینه مدارس تحت پوشش خود نداشته باشد.

پورقاسمیان تصریح کرد: خودکفایی مدارس در تأمین هزینه‌های جاری خود می‌تواند به بهبود کیفیت آموزشی در ارائه محتوا انجامیده و ازاین‌رو دانش آموزان نیز به ارتقاء تحصیلی دست یابند.

وی با اشاره به واگذاری برخی املاک آموزش‌وپرورش به برخی از نهادهای مختلف بیان کرد: نهادهایی که به‌عنوان مستأجر از این املاک استفاده می‌کنند باید اجاره‌بهای خود را به‌ موقع پرداخت کنند همچنین تغییر کاربری برخی واحدهای آموزشی که در حال حاضر بلااستفاده مانده‌اند می‌تواند در آینده اختیار این املاک را از سیطره مدیریتی آموزش‌ و پرورش خارج کند بنابراین ضرورت دارد در این راستا دقت کافی مبذول شود.

فرماندار ویژه بروجرد با تأکید بر لزوم توسعه و تجهیز مدارس و مراکز آموزشی، پرورشی و توسعه مشارکت برای ایجاد زمینه‌های خودکفایی مدارس گفت: این مهم زمینه ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس بروجرد را فراهم کرده و می‌تواند بسیاری از مشکلات مالی آن‌ها را برطرف کند.

وی با اشاره به لزوم تعامل نهادهای مرتبط در امر خودکفایی مدارس بروجرد خاطرنشان کرد: نهادهای مرتبط همچون شهرداری با پرداخت بدهی‌های خود به اداره آموزش‌وپرورش بروجرد زمینه رشد و تعالی آن را فراهم کنند.

پورقاسمیان از شهرداری بروجرد خواست نسبت به برگزاری نشست مشترک به‌منظور تعیین میزان بدهی‌های این دو نهاد در دریافت و یا عدم دریافت حق پنج درصد از محل درآمدهای صدور پروانه ساختمانی و تعیین تکلیف در این خصوص اقدام کند.