رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

زنان مسلمان سبک زندگی حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنان مسلمان سبک زندگی حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند

زنان مسلمان سبک زندگی حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند

امام جمعه موقت پلدختر گفت: حضرت زهرا (س) الگوی اخلاق، حجاب، تربیت و شوهرداری برای همه زنان مسلمان است و تبعیت از سبک زندگی آن حضرت برای ما الگوست و نمونه‌ای جاویدان برای زنان و مردان امروز و تمامی دوران و اعصار تاریخ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین علی رحمتی در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک فرارسیدن روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) اظهار داشت: زنان باید شخصیت این بانوی بزرگوار اسلام را شناسایی و آن را الگوی خویش قرار دهند وشأن و منزلت خود را در جامعه حفظ و منشأ تربیت صحیح برای فرزندان باشند.

وی با بیان این‌که حضرت فاطمه زهرا (س) نماد ایثار است، افزود: زندگی این بانوی مکرم اسلام سراسر نور و مملو از اسرار الهی است که ولادت آن حضرت نقطه عطفی در تاریخ اسلام است.

امام جمعه موقت پلدختر با بیان این‌که حضرت زهرا (س) حق حیات مادی و معنوی بر گردن ما دارد، عنوان کرد: وی  الگوی اخلاق، حجاب، تربیت و شوهرداری برای همه زنان مسلمان است و تبعیت از  سبک زندگی آن حضرت  برای ما الگوست و نمونه‌ای جاویدان برای زنان و مردان امروز و تمامی دوران و اعصار تاریخ است.

وی بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) نماد ولایتمداری و گرانبهاترین گوهر آسمانی به اهل زمین وحلقه امتداد ولایت و فلسفه وجودی دو عالم و همسری مهربان و مادری دلسوزدر دوران خلقت بشر به حساب می‌آید.

رحمتی یاد و خاطره شهید امیرسپهبد علی صیاد شیرازی را گرامیداشت و تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی شهید راه دین و مجاهد و سلحشوری که تربیت یافته مکتب اسلام بود و نماد و سمبل اتحاد و همدلی ارتش و نیروهای سپاه پاسداران بود.