رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

زنان نخبه استان لرستان در عرصه انتخابات وارد شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنان نخبه استان لرستان در عرصه انتخابات وارد شوند

زنان نخبه استان لرستان در عرصه انتخابات وارد شوند

معاون پژوهشگاه علوم انسانی در استان لرستان گفت: زنان نخبه و فرهیخته استان لرستان باید در عرصه انتخابات وارد شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اشرف بروجردی در جلسه هم‌اندیشی بانوان فرهیخته استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به نقش زنان در پیروزی دفاع مقدس، اظهار داشت: زنان نقش پررنگی در حفظ حریم و مرز کشور داشتند و باوجود آسیب‌های بسیاری که وجود داشت، زنان بودند که توانستند جامعه را به این جایگاه که هست برسانند.

وی افزود: جنگ که تمام شد بانوان به عرصه سازندگی روی آوردند ولی همه پست‌ها در دست مردان بود و این دیدگاه را داشتند که چون زنان مراتب مدیریتی را طی نکرده‌اند پس تجربه کاری ندارند بنابراین زنان وارد عرصه‌های علمی شدند به‌ طوری‌که 67 درصد ورودی دانشگاه‌ها توسط زنان انجام شد وزنان صاحب ایده و فکر شدند.

معاون پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کشور با بیان اینکه قرآن، مرد و زن را در کنار هم قرار می‌دهد، عنوان کرد: امروزه تلاش می‌شود زنان به عرصه‌های مدیریتی کشور وارد شوند چرا که حقی را که در اختیارمان بوده در توزیع قدرت به ما نرسیده است پس باید خودمان این حق را دریافت کنیم.

وی بیان کرد: اگر به‌ عنوان نیروهایی که طالب رشد، توسعه و طالب اعتلای سرزمین‌مان هستیم و به‌عنوان کسانی که مدعی هستیم دین اسلام، در تمامی تاریخ توان پاسخ‌گویی به همه نیازهای بشر را دارد، حضور زنان در عرصه مدیریت بخشی از این پاسخ‌گویی است.

بروجردی تصریح کرد: امروز در دنیا همه‌جا شایستگان و صاحبان خرد و اندیشه در مسند قدرت و اداره جامعه قرار دارند چرا که رشد و توسعه کشور در گرو بهره‌مندی از نخبگان جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: نیاز به حضور نخبگان و زنان نخبه در بسیاری از عرصه‌ها احساس می‌شود، نیاز است فضای آرام بخشی همراه با همدلی و هم فکری در جامعه ایجاد شود و در این فضا نیاز است غم و اندوه بین جوانان به شادی و نشاط  تبدیل شود.

معاون پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کشور گفت: باید به سمتی برویم که مردم احساس شادابی و توانایی برای رسیدن به قله‌های پیشرفت کنند که این امر جز با مشارکت، همراهی و توانایی مدیریت استان امکان‌پذیر نیست.

بروجردی افزود: کسانی که صاحب‌فکر و ایده هستند ازجمله زنان فرهیخته استان باید این موضوع را با آرامش و فهم کامل پاسخ بدهند.

وی با اشاره به اینکه دین اسلام، دین الهی است که می‌تواند قلب‌ها را به هم نزدیک کند و جمهوری اسلامی باید این موضوع را به اثبات برساند، عنوان کرد: دین اسلام، دین رحمانیت است و این مملکت متعلق به همه است و همه اثرگذار هستند بنابراین هیچ‌کس به بهانه اینکه امروز من حاکم هستم و همه‌چیز در خدمتم است دیگری را از صحنه زندگی و از هستی ساقط کند بلکه همه باید در کنار هم تلاش کنیم.

معاون پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کشور بیان کرد: استان لرستان در انتخابات، 9 نماینده دارد که امیدواریم بحث 30 درصد را که پیگیر هستیم در استان لرستان شاهد باشیم تا سه نفر از نمایندگان استان لرستان از زنان استان باشند.

وی بابیان اینکه زنان نخبه استان باید در عرصه انتخابات وارد شوند، تصریح کرد: فرزندان خود را تشویق کنید که در انتخابات شرکت کنند و با چشم‌باز انتخاب کنند چراکه شما فرهیخته و نخبه استان هستید.