رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

زنجیرچرخ و برف‌پاکن خط قرمز پلیس برای اجازه تردد به وسایل نقلیه است - نمایش محتوای خبر

 

 

زنجیرچرخ و برف‌پاکن خط قرمز پلیس برای اجازه تردد به وسایل نقلیه است

زنجیرچرخ و برف‌پاکن خط قرمز پلیس برای اجازه تردد به وسایل نقلیه است

فرمانده پلیس‌راه استان لرستان گفت: داشتن زنجیرچرخ و برف‌پاک‌کن خط قرمز پلیس برای اجازه تردد به وسایل نقلیه در جاده‌های برون‌شهری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سرهنگ مرتضی چغلوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح زمستانه پلیس و سایر دستگاه‌های امدادرسان از روز دوشنبه شروع شده و به مدت 90 روز ادامه می‌یابد که در صورت نیاز این طرح تا بهار نیز تمدید می‌شود.

وی افزود: امیدواریم پلیس‌راه استان با همکاری و هماهنگی موجود بین سایر دستگاه‌ها بتواند خدمات مطلوب و در خور شان مردم لرستان را انجام دهد.

چغلوند گفت: اکیپ‌هایی که در پلیس‌راه استقرار دارند، به صورت سه اکیپ ثابت در راهدارخانه مستقر می‌شوند و 60 تیم فعال کل محورهای مواصلاتی استان را پوشش می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور آمادگی برای طرح زمستانه با تمامی استان‌های غربی و همجوار با لرستان نشست‌های هماهنگی صورت گرفته است، تا در صورت نیاز محدودیت‌های منطقه‌ایی نیز اجرا شود.

فرمانده پلیس‌راه استان لرستان اظهار کرد: در بارش‌های برف هفته گذشته در استان لرستان به دلیل نبستن زنجیرچرخ توسط برخی خودروها یک سری مشکلات به وجود آمد که اگر حضور به موقع پلیس نبود شاید حوادث ناگواری به وجود می‌آمد، بنابراین از تمام مردم شریف استان خواهشمندیم حتما قبل از مسافرت‌های زمستانی نسبت به تهیه زنجیرچرخ و سالم بودن برف‌پاک‌کن و سیستم گرمایشی اقدام کنند.

چغلوند یادآور شد: پلیس‌راه برابر قانون می‌تواند از تردد تمام وسایل نقلیه فاقد زنجیرچرخ در زمستان حتی در روزهای آفتابی نیز جلوگیری کند، بنابراین از تمامی رانندگان انتظار داریم، با تهیه زنجیرچرخ ضمن همکاری با پلیس، به حفظ امنیت و سلامتی خود و دیگران کمک کنند.