جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

زنده نگه‌داشتن یاد شهدا در جامعه نهادینه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زنده نگه‌داشتن یاد شهدا در جامعه نهادینه شود

زنده نگه‌داشتن یاد شهدا در جامعه نهادینه شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: شهدا زندگی ولایی داشتند و رضایت رهبر و ولی‌فقیه معیار عمل آنها بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد آیت‌الله سید احمد میرعمادی در یادواره شهدای والفجر8 که در حسینیه عاشقان ثارالله خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: خداوند در قرآن ایمان به خدا و استقامت را مایه سعادت و رستگاری دنیا و آخرت دانسته است، این دو عنصر سبب می‌شود انسان بتواند راه  خود را با اطمینان طی کنند و به مقامی برسد که هیچ انسانی توان رسیدن به آن مقام، توان درک و توصیف آن جایگاه رادارند.

وی افزود: تنها کسانی می‌توانند در این میدان قدم بگذارند و به سعادت ابدی نائل شوند که از نظر عمل و رفتار مقاوم و از نظر ایمان و عقیده محکم باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه معمولاً ملائکه بر پیامبران الهی و انسان‌های معصوم نازل می‌شوند عنوان کرد:  خداوند در قرآن می‌فرماید ملائکه بر اهل ایمان و استقامت نازل می‌شود و به آن‌ها هم بشارت نسبت به گذشته و هم بشارت نسبت به آینده می‌دهد.

وی تصریح کرد: بشارت نسبت به گذشته آن است که آنچه در گذشته کوتاهی و قصور بوده را خداوند بخشیده است و بشارتی نسبت به آینده اینکه آینده اهل ایمان و استقامت سعادتمند و پیروزی در دنیا وارد بهشت می‌شوند.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: زمانی به تاریخ، آیات و روایات نگاه کلی می‌شود شهدا کسانی هستند که قرآن از آن‌ها به‌ عنوان مجاهدان فی سبیل الله یادکرده است.

وی گفت: شهادت بالاترین ارزش و بالاترین قله است که انسان خاکی می‌تواند به آن دست پیدا کند؛ تعابیری که در آیات در مورد شهدا وجود دارد بسیار عمیق و گسترده است چراکه بالاترین مرگ کشته شدن در راه خدا است و اول کسی که وارد بهشت می‌شود شهدا هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: شهدا کسانی هستند که یک معامله پرسود باخدای متعال کرده‌اند، کسانی در این معامله و میدان مسابقه پیروز می‌شوند که جزء بندگان برگزیده خدا باشند.

وی بابیان اینکه خداوند شهدا را گلچین و انتخاب کرده است، افزود: خداوند شهدا را انتخاب و برگزیده است و به مقام والا دست‌یافته‌اند.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: اگر مروری به زندگی شهدا بشود سبک زندگی شهدا خاص است که این سبک زندگی الگو و اسوه است.

وی بیان کرد: اگر شهدا به‌ عنوان ستاره‌های درخشان هدایت در زمین هستند و به‌ عنوان انسان‌های زنده و جاودان از آنان یاد می‌شود پس زندگی آن‌ها نیز باید برای ما الگو باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: زندگی شهدا زندگی خدایی بود و جز خدا در زندگی آن‌ها چیزی نبود، وقتی‌که شهید چمران نماز می‌خواند در حالت آماده‌باش کامل بود به‌ طوری‌که انگار شخصیت برجسته‌ای در مقابلش قرار داشت.

وی با عنوان اینکه مقید بودن به نماز اول وقت یکی از ویژگی‌های بارز شهید خیراللهی بود خاطرنشان کرد: در سینه رزمندگان آرم خدایی چسبانده بودند و پلاکی که بر گردن خود انداخته بودند رنگ خدایی داشت و اگر کاری انجام می‌دادند فقط برای خدا بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: شهدا زندگی ولایی داشتند و نه‌ تنها در حفظ رابطه‌شان باخدا قوی بودند بلکه رابطه‌شان با امام خمینی(ره)و رهبر نیز قوی بود به‌ طوری‌که رضایت رهبر و ولی‌فقیه معیار عمل شهدا بود.

وی اظهار داشت:  در آماری که از وصیت‌نامه شهدا به‌ دست‌آمده بیشترین کلام و سفارش آن‌ها در مورد ولایت‌فقیه و حفظ حجاب بوده است؛ زندگی شهدا مردمی بوده و در دل مردم و برای مردم بودند و رابطه‌ قوی با مردم داشتند.

آیت‌الله میرعمادی افزود: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا وظیفه همه ماست و باید یاد و خاطره این عزیزان که پاک‌ترین انسان‌ها بودند و به میدان رزم رفته و شهید شدند را نگه‌داشته و آن‌ها را الگوی خود قرار دهیم.

وی عنوان کرد: رزمندگان لرستانی و دلاورمردان این خطه در عملیات‌های گوناگونی حضور داشتند و به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب رزم رزمندگان لرستانی قبل از اینکه توصیف شدنی باشد دیدنی است.