رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۸

زندگی عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

زندگی عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است

زندگی عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: زندگی عشایر مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله توکلی ظهر روز سه شنبه در نشست خبری یادواره سردار شهید قاسم مدهنی و 10 هزار بسیج جامعه عشایری کشور که در سالن جلسات سپاه ناحیه خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: این یادواره روز 30 اردیبهشت با حضور مسئولان ارشد کشوری و مسئولان استان لرستان و با سخنرانی سردار نقدی رئیس سازمان بسیج کشور در محل پادگان سپاه حضرت ابوالفضل خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، احیا روحیه جهادی و انقلابی در جامعه و معرفی شهید شاخص عشایر کشور شهید قاسم مدهنی از مهمترین اهداف برگزاری یادواره شهید قاسم مدهنی و 10 هزار شهید جامعه عشایری است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان ضمن معرفی شهید قاسم مدهنی، بیان کرد: شهید قاسم مدهنی سال 41 در خانواده‌ای مذهبی در روستای عشایری چشمه علی خرم‌آباد به دنیا آمد و پس از گذراندن مقطع ابتدایی در این روستا، برای ادامه تحصیل به خرم‌آباد آمد و نخستین فعالیت‌های انقلابی خود را در انجمن اسلامی دبیرستان شروع کرد و سپس به خاطر عشق و علاقه به تظام اسلامی وارد سپاه شد.

وی تصریح کرد: شهید قاسم مدهنی در روزهای آغازین جنگ به جبهه اعزام شد و به دلیل هوش جنگی بالایی که داشت مورد توجه فرماندهان قرار گرفت و موفق شد دوره دافوس را بگذراند.

توکلی گفت: سردار شهید قاسم مدهنی در عملیات های مختلفی در دوران دفاع مقدس حضور داشت و آخرین عملیاتی که شرکت کرد عملیات بیت المقدس در منطقه قمیش بود که در تاریخ 27 خرداد سال 67 در این عملیات به مقام والای شهادت نایل آمد.

وی با بیان اینکه عشایر با تقدیم 10 هزار شهید نقش تعیین کننده‌ای در دفاع  مقدس داشتند،عنوان کرد:عشایر استان لرستان در روزهای آغازین جنگ با سلاح‌های برنو و ام یک خود به مصاف دشمن تا دندان مسلح بعثی رفتند و امروز نیز همین عشایر حافظ انقلاب، نظام و ولایت هستند کمااینکه قبل از انقلاب اسلامی نیز عشایر لرستان در مقابل ظلم‌گویان ایستادگی کردند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان زندگی عشایر را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: در کشور 101 ایل و 600 طایفه داریم که جمعیت عشایر در این بین یک میلیون و 200 هزار نفر است و از این تعداد 13 ایل و 76 طایفه در استان لرستان وجود دارد که بیشترین عشایر استان نیز با جمعیتی بیش از 51 هزار نفر در شهرستان الیگودرز واقع هستند.