جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

زیرساخت‌های درمانی لرستان در طرح تحول سلامت ارتقاء یافته است - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های درمانی لرستان در طرح تحول سلامت ارتقاء یافته است

زیرساخت‌های درمانی لرستان در طرح تحول سلامت ارتقاء یافته است

استاندار لرستان گفت: زیرساخت‌های درمانی لرستان در طرح تحول سلامت ارتقاء یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، هوشنگ بازوند در بازدید از مراحل بازسازی بیمارستان هفت‌تیر دورود اظهار داشت: در شعارهای انتخاباتی رئیس‌جمهور، سلامت اولویت نخست را داشت و در این مدت نیز گام‌های مهمی در این راستان برداشته‌شده است.

وی افزود: توجه به‌سلامت مردم در دولت در قالب طرح تحول سلامت خوشبختانه در حال اجرا است که به‌طور تقریبی تمام جامعه هدف را در برمی‌گیرد.

استاندار لرستان با اشاره به طرح تحول سلامت عنوان کرد: خوشبختانه در این طرح به نحوی عمل شده ‌که مردم دیگر در مراجعه به مراکز درمانی دغدغه مالی ندارد و تنها دغدغه آن‌ها بیماری‌شان است.

وی با اشاره به این‌که در استان لرستان هم اقدامات خوبی در طرح تحول سلامت انجام‌شده است، بیان کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان علاوه بر اقدامات نرم‌افزاری توجه خوبی به زیرساخت‌های درمانی داشته است.

بازوند تصریح کرد: حدود هفت ماه قبل از بیمارستان هفت‌تیر دورود بازدیدی انجام شده که وضعیت کنونی آن قابل قیاس با گذشته نیست و بازسازی این بیمارستان در کشور منحصربه‌فرد است.

کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان نیز در این بازدید گفت: در اجرای بازسازی بیمارستان هفت‌تیر دورود که ساختمان قدیمی داشته و در زلزله‌های شهرستان دورود خسارت‌دیده از محل اعتبارات هتلینگ و کمک خیران استفاده‌شده است.

وی بیان کرد: بخش‌های اطفال، داخلی، آزمایشگاه و رادیولوژی به‌صورت صد در صد بازسازی و راهروها بخش جراحی و بخش اداری مرمت و سالن اجتماعات نیز تجهیز شده است.