رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

زیرساخت‌های رفاهی در منطقه چشمه آب‌گرم شهرستان دلفان ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های رفاهی در منطقه چشمه آب‌گرم شهرستان دلفان ایجاد شود

زیرساخت‌های رفاهی در منطقه چشمه آب‌گرم شهرستان دلفان ایجاد شود

فرماندار دلفان گفت: چشمه آب گرم این شهرستان ظرفیت‌ بسیار خوبی است که با ایجاد زیرساخت‌های رفاهی می‌تواند محلی برای جذب گردشگران باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر طولابی در جلسه کارگروه گردشگری لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: چشمه آب گرم شهرستان دلفان یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب این شهرستان است که می‌تواند محلی برای جذب توریست باشد، اما در این منطقه هیچ‌گونه زیرساخت رفاهی و اقامتی وجود ندارد.

وی بابیان اینکه چشمه آب‌گرم دلفان با روستای مجاور خود حدود چهار کیلومتر فاصله دارد، افزود: لازم است که نسبت به ایجاد زیرساخت‌هایی از قبیل برق‌دار کردن، شن‌ریزی و جاده‌سازی و ایجاد آبراهه در محل چشمه آب گرم دلفان اقدام شود.

فرماندار شهرستان دلفان عنوان کرد: سالانه 350 هزار گردشگر از چشمه آب‌گرم شهرستان دلفان بازدید می‌کنند و اماکن مذهبی و امام‌زادگانی که در مسیر این چشمه قرار دارند، ظرفیت خوبی را برای جذب توریست در این منطقه فراهم کرده است.

شهرام ملکی، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان نیز در این جلسه، اظهار داشت: به‌منظور تسهیل راه دسترسی به چشمه آب گرم شهرستان دلفان، 27 کیلومتر راه شکافی انجام شده است.

وی بابیان اینکه یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای راه شکافی مسیر چشمه آب گرم دلفان هزینه شده است، افزود: علاوه‌بر راه شکافی این مسیر، نسبت به راهدار کردن هفت روستای صعب‌العبور شهرستان دلفان نیز اقدام شده است که این روستاها در مسیر  چشمه آب گرم شهرستان دلفان قرار داشتند.