رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

زیرساخت‌های لازم برای تربیت و آموزش طلبه‎ها در لرستان فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های لازم برای تربیت و آموزش طلبه‎ها در لرستان فراهم شود

زیرساخت‌های لازم برای تربیت و آموزش طلبه‎ها در لرستان فراهم شود

رئیس حوزههای علمیه لرستان گفت: حوزه‌های علمیه لرستان با محدودیت‌های زیاد امکانات مواجه است که انتظار می‌رود زیرساخت‌های لازم برای تربیت و آموزش طلبه‌ها در حوزه‌های علمیه استان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت الاسلام مبلغی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تقویت بُعد سیاست جناحی در قوه قضاییه در کنار همه اقدامات ارزشمندی که قوه انجام داده، ضروری است، چراکه تقویت این بُعد بسیار ارزشمند بوده و منجر میشود تلاشهای فرهنگی و دینی و آگاهی‌بخشی در جامعه ما صورت پذیرد، افزود: وظیفه اساتید حوزه و دانشگاه، روحانیون و دستگاههای فرهنگی این است که تلاشهای فرهنگی و دین و آگاهی‌بخشی داشته باشند تا پیشزمینه جرم منتفی شود.

وی بر جذب بیشتر قضات از روحانیت تأکید و اظهار کرد: شأن قضاوت اقتضا میکند فردی مجتهد و صاحبنظر در فقه در این منصب قرار گیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: انتظار مردم ما این است که در کنار عدالت، امنیت را بهتر احساس کنند اگرچه در لرستان جرائم سخت و خشنی که مستقیماً امنیت را تهدید میکند وجود ندارد اما جرائمی چون سرقت و اعتیاد باعث شده اثرات نامطلوبی بر جامعه استان بگذارد.

حجت الاسلام مبلغی اضافه کرد: حوزه علمیه استان لرستان دارای 13 مدرسه علمیه برادران و 12 مدرسه علمیه برای خواهران است و این حوزه قدمت زیادی دارد که علمای بزرگی که نه تنها برای لرستان و کشور بلکه برای جامعه بشری از این حوزه برخواستهاند و این نشان از استعداد خوبی است که در این منطقه وجود دارد.

وی با بیان اینکه لرستان استانی است که بهترین مدافع نظام بوده و کمترین مشکل را برای نظام داشته، گفت: مصداق این مدعا حماسهها، مردانگیها، اسارت و صلابت رزمندگان لرستانی در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

وی افزود: روحانیت هر چه‌قدر بیشتر تقویت شود در جهت آگاهی و ایمانافزایی و مسائل فرهنگی در جامعه موثر خواهند بود.

رئیس حوزه‌های علمیه استان لرستان همچنین با تأکید بر اینکه حرکت در مسیر تحقق عدالت، موجب می‌شود که امنیت نیز در جامعه افزایش یابد، اظهار کرد: استان لرستان یکی از استان‌های امن کشور محسوب می‌شود و جرایم سخت و خشنی که امنیت را تهدید کند نداریم با این وجود جرائمی مانند سرقت و اعتیاد در لرستان وجود دارد که باید با اقدامات لازم زمینه رفع آن‌ها فراهم شود.

حجت الاسلام مبلّغی با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تربیت و آموزش طلبه‌ها در حوزه‌های علمیه لرستان، تصریح کرد: حوزه‌های علمیه استان با محدودیت‌های زیاد امکانات مواجه است که انتظار می‌رود توجه بیشتری به مناطق محروم کشور در این زمینه شود.