جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

ساختمان‌های تجاری در معرض خطر شهر الشتر شناسایی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ساختمان‌های تجاری در معرض خطر شهر الشتر شناسایی می‌شوند

ساختمان‌های تجاری در معرض خطر شهر الشتر شناسایی می‌شوند

شهردار الشتر گفت: ۱۲ آتش نشان در حال ارائه خدمت به شهروندان الشتری هستند اما یکی از معضلات موجود کمبود تجهیزات آتش نشانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مصطفی آرمین در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سلسله، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های شهدای آتش نشان این حادثه اظهار داشت: ایثار و جانفشانی شهدای آتش نشان حادثه پلاسکوی تهران نمایشی از داشتن روحیه تعهد و غیرت ایرانی بو.

وی با بیان اینکه باید امکانات و تجهیزات موجود را برای جلوگیری از حوادث احتمالی از این دست گسترش داد افزود: متاسفانه کمبود نیرو، تجهیزات و امکانات آتش نشانی یکی از مشکلاتی است که اغلب ایستگاه‌های آتش نشانی با آن درگیر هستند و باید برای حل آن چاره‌ای اساسی اندیشید.

شهردار الشتر با اشاره به وجود نیروی کافی در ایستگاه آتش نشانی الشتر عنوان کرد: در حال حاضر 12 آتش نشان در حال ارائه خدمت به شهروندان الشتری هستند با اینحال یکی از معضلات موجود کمبود تجهیزات آتش نشانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آرمین با اشاره به نقش موثر مردم در پیشگیری از حوادث احتمالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز در شهر الشتر 2 اکیپ از طرف شهرداری در حال شناسایی ساختمان‌های فرسوده و در معرض خطر، پاساژهای فرسوده در حریم معابر عمومی و مغازه‌های فرسوده هستند.

وی ضمن اشاره به تبصره 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها تصریح کرد: بر اساس این قانون کلیه مالکین و کارفرمایانی که محل کسب و کارگاه هایشان دارای نواقصی است باید نسبت به رفع نواقص موجود برای پیشگیری از خطرات احتمالی اقدام کنند.

به گزارش تسنیم شب گذشته نیز آتش نشانان شهرستان سلسله و مردم با روشن کردن شمع و نثار فاتحه و گل، یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو تهران را گرامی داشتند.