رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

ساخت و سازهای غیر مجاز اطراف مجموعه آبشار شهری خرم‌آباد تخریب می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت و سازهای غیر مجاز اطراف مجموعه آبشار شهری خرم‌آباد تخریب می‌شود

ساخت و سازهای غیر مجاز اطراف مجموعه آبشار شهری خرم‌آباد تخریب می‌شود

شهردار خرم‌آباد گفت: تکمیل مجموعه آبشار شهری خرم‌آباد به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های اجرایی شهر خرم‌آباد در رابطه با روند ساخت پل مازیار اظهار داشت: این پل هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا 10 روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای ساخت این پل دو میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است افزود: دهانه این پل 10 متر و طول عرشه آن 40 متر است.

شهردار خرم‌آباد هدف از ساخت پل مازیار را رفع مشکلات ترافیکی اسد آبادی به میدان دانشجو اعلام کرد و گفت:  کار آسفالت پل و احداث فضای سبز اطراف آن در حال اجرا است و جاده‌های ساحلی زیر پل نیز به زودی افتتاح می‌شود.

وی عنوان کرد: در مجموع 35 منزل مسکونی در اطراف این پل خریداری شده اما هنوز هزینه آن پرداخت نشده که با پرداخت هزینه آن این منازل تخریب می‌شوند.

عیدی بیرانوند در رابطه  پل 9 دی شهر خرم‌آباد نیز بیان کرد: یکی از دیواره‌های این پل 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا 10 روز آینده تکمیل می‌شود.

وی طی بازدید خبرنگاران از مجموعه آبشار تفریحی آبشار شهری خرم‌آباد نیز گفت:  این آبشار طبیعی مصنوعی که 48 متر ارتفاع دارد یکی از بی‌نظیر ترین آبشارهای ایران است چرا که در سطح کشور آبشاری با این ویژگی وجود ندارد.

شهردار خرم‌آباد حوزچه این آبشار را  سه هزار متر مربع برشمرد و خاطر نشان کرد: برای ساخت آن تاکنون 300 میلیون تومان هزینه شده و برای تکمیل آن نیز یک میلیارد و 500 میلیون تومان باید هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی شده تا این مجموعه تفریحی تا پایان سال 95 راه‌اندازی شود گفت: در مجاورت این مجتمع تفریحی زمینی به وسعت 18 هکتار وجود دارد که به فضای سبز تبدیل می‌شود.

عیدی بیرانوند به ساخت و ساز های غیر مجاز اطراف مجموعه آبشار تفریحی آبشار شهری خرم‌آباد اشاره و عنوان کرد: در حاشیه این مجموعه یک سری ساخت و ساز غیر مجاز وجود دارد که 100 درصد تخریب می‌شوند.