سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

ساخت ۱۳۷ خانه بهداشت در لرستان متوقف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت ۱۳۷ خانه بهداشت در لرستان متوقف شد

ساخت ۱۳۷ خانه بهداشت در لرستان متوقف شد

عملیات اجرایی ۱۳۷ خانه بهداشت به شورای فنی استان رفت و استاندار لرستان خواستار همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان با قرارگاه خاتم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آبادجلسه ستاد تحقق اقتصاد مقاومتی ظهر امروز در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار و موضوع ساخت 137 خانه بهداشت در این جلسه مطرح شد که با واکنش استاندار لرستان مبنی برساخت این مراکز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا مواجه شد.

طهماسب نظری مشاور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این جلسه اظهار داشت: در شهرستان چگنی سه پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی تعریف‌شده که پروژه مرکز بهداشت سراب دوره در حال انجام است و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی افزود: عملیات اجرایی مرکز بهداشتی درمانی امیرآباد اواخر سال 94 آغازشده و در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم تا پایان خردادماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مشاور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: بر اساس برنامه بنا شد ساخت خانه بهداشت توسط قرارگاه خاتم عملیاتی شود که با توجه به اختلافاتی که در راستای هزینه‌های اجرایی شدن وجود داشت این اقدام توسط خیران صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: از هفته آینده عملیات اجرایی 137 خانه بهداشت صورت می‌گیرد که بخشی از این مراکز در شهرستان دوره چگنی ایجاد می‌شود.

هادی چگنی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان نیز در این زمینه اظهار داشت: بنا شد 112 مرکز ساخته و دانشگاه علوم پزشکی با قرارگاه خاتم تفاهم‌نامه همکاری ببندند.

وی افزود: در حال حاضر خیلی از پیمانکاران نسبت به این کار معترض هستند، 30 درصد تخفیف توسط خیران صورت گرفته بنابراین دانشگاه علوم پزشکی باید قبل از انجام کار بررسی‌های لازم را انجام دهد و با پیمانکاران بومی به توافق برسد و دستگاه‌های نظارتی نیز در راستای اجرای این طرح ورود کنند.

هوشنگ بازند استاندار لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان اختلاف خود را با قرارگاه خاتم به پایان برساند این اقدام در 50 هزار مترمربع انجام می‌شود که پیشنهاد می‌کنیم این کار با همکاری قرارگاه خاتم انجام شود.

وی افزود: این کار حتی باقیمت بیشتری به قرارگاه خاتم داده شود ولی تبدیل به پروژه‌های نیمه‌تمام نشود و بعد از 10 سال اجرایی نشود، اگر ساخت این پروژه‌ها توسط خیر نیز انجام می‌شود باید نظارت‌ها انجام شود و متعهد شوید که ظرف یک سال به بهره‌برداری می‌رسند.

استاندار لرستان عنوان کرد: ساخت این خانه های بهداشت با قیمت ارزان کار عاقلانه ای نیست و نباید از مصالح نامناسب استفاده شود.

وی با بیان اینکه ساخت این خانه‌های بهداشت متوقف شود کرد: اعتقادداریم هر قیمت ارزانی قیمت مناسب نیست بنابراین نباید ساختمانی بسازیم که پس از گذشت سه سال تخریب شود؛  انجام این کار به شورای فنی استان رفته و در این زمینه تصمیم‌گیری شود.