رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

سارق اینترنتی 34 میلیونی در لرستان دستگیر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سارق اینترنتی 34 میلیونی در لرستان دستگیر شد

سارق اینترنتی 34 میلیونی در لرستان دستگیر شد

به گزارش تسنیم، سرهنگ فرهاد ابدال چگنی رئیس پلیس فتا استان لرستان اظهارداشت:  کلاهبرداری که اقدام به برداشت غیرمجاز مبلغ 34 میلیون و 400 هزار ریال از حساب یکی از شهروندان کرده بود دستگیر شد.

وی افزود: در پی دریافت یک فقره پرونده قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان خرم‌آباد مبنی بر برداشت غیرمجاز مبلغ 34 میلیون و 400 هزار ریال از حساب بانکی، مراتب در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان لرستان عنوان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته از پرینت حساب شاکی محرز شد برداشت صورت گرفته به‌ صورت اینترنتی بوده است که پس از انجام تحقیقات تخصصی، متهم شناسایی و به این پلیس فراخوانده شد.

وی بیان کرد: متهم پس از مواجه‌شدن با مستندات غیرقابل‌انکار، به جرم انتسابی خود اعتراف کرد و در رابطه با نحوه دریافت اطلاعات حساب بانکی شاکی گفت، موقعی که شاکی  شماره کارت و رمز دوم کارت خود را در کامپیوتر برای خرید لوازم خودرو وارد میکرد آن را یادداشت، سپس اقدام به برداشت از حساب وی کردم.

 ابدال چگنی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود اطلاعات خصوصی و مهم خود مثل اطلاعات مربوط به‌حساب های بانکی را در اختیار دیگران قرار ندهند و سرویس پیامک حساب بانکی‌شان را فعال نمایند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوءاستفاده به‌سرعت از آن مطلع شوند.