رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان تقویت می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان تقویت می‌شوند

سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان تقویت می‌شوند

معاون استاندار لرستان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان از نظر کمی و کیفی تقویت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید سعید شاهرخی در همایش نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در همدلی و هم‌زبانی، دولت و ملت که در سالن شهید آوینی اداره کل ارشاد لرستان برگزار شد، اظهار داشت: مردم بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی برای تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های بنیان‌گذار نظام هستند و جایگاه تبلور این نقش در سازمان‌های مردم‌نهاد است.

وی افزود: ما به تأسی از سیاست‌های دولت معتقدیم که باید سازمان‌های مردم‌نهاد را به‌ صورت کمی و کیفی تقویت کنیم و به فعال کردن سمن‌ها بپردازیم تا مردم در قالب نهادهای مختلف و متناسب با علاقه‌مندی و توانمندی خود نقش ایفا کنند.

معاون سیاسی استاندار لرستان افزود: توسعه زمانی محقق می‌شود که بخش خصوص و سمن‌ها در کنار دولت  سیاست‌های تدوین‌شده  را پیش ببرد، بنابراین تلاش ما این است تا شرایط حضور گسترده‌تر مردم را فراهم کنیم زیرا مشکلات ما در بخش‌های مختلف از جمله مسائل زیست‌محیطی، صنعت، آسیب‌های اجتماعی بدون حضور مردم برطرف نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: سیاست استاندار لرستان این بوده که فضا را برای سرمایه گذری بخش خصوصی و حضور مردم فراهم کند و خوشبختانه با توجه به آمار دبیرخانه شورای امنیت کشور، لرستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و از این جهت زمینه برای سرمایه‌گذاری در استان فراهم است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: از زمان روی کار آمدن دولت جدید اقدامات چشمگیری در استان انجام‌شده از جمله اینکه کشت و صنعت لرستان پس از 15 سال تعطیلی با سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومان آغاز به کارکرد که به‌ واسطه آن امروز هزار شغل مستقیم و دو هزار شغل غیرمستقیم در حال ورود به عرصه اشتغال استان است.

وی گفت: سال گذشته با پیگیری‌های انجام‌شده، پس از گذشت چند سال، موافقت‌نامه راه‌آهن دورود- بروجرد- خرم‌آباد اجرایی شد و 800 نفر از طریق آن شاغل شدند، پروژه آزاد راه خرم‌آباد - اراک نیز با 700 نفر اشتغال‌زایی در حال انجام است.

شاهرخی با بیان اینکه طی دو سال گذشته، نرخ بیکاری در لرستان هشت پله کاهش پیداکرده است، افزود: احداث برج‌های دوقلوی کیو نیز یکی دیگر از پروژه‌های مهم در دست اجرا است که این پروژه بدون هزینه کردی از جانب دولت و فقط با هزینه بخش خصوصی در حال ساخت است.