رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان خدمت به مردم را اصل قرار دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان خدمت به مردم را اصل قرار دهند

سازمان‌های مردم‌نهاد استان لرستان خدمت به مردم را اصل قرار دهند

فرماندار خرم‌آباد گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت تأثیرگذاری بر سیاست‌های دولت و تنظیم رفتار ملت فعالیت می‌کنند تا راه را برای خدمت به مردم هموار کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته‌پور در همایش نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در همدلی و هم‌زبانی، دولت و ملت که در سالن شهید آوینی ارشاد اسلامی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: هر ساله از جانب مقام معظم رهبری عنوانی برای سال انتخاب می‌شود که این عنوان راهنمای یک‌ ساله ما در هر فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و مدیریتی است.

وی با بیان اینکه ترتیب و توالی شعار سال مدبرانه بوده است، افزود: قطع به‌ یقین، این نام‌گذاری زیرکانه و هوشمندان شعار سال با توجه به اتفاقات پیش رو در سال انجام می‌گیرد.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: اگر بگوییم همدلی و همزبانی، دولت و ملت، آن را به یک ارتباط بین دولت و ملت محدود کرده‌ایم ولی با مقدمه قرار دادن دو واژه دولت و ملت، سه برداشت از آن حاصل می‌شود.

وی تصریح کرد: نخستین برداشت، رابطه افقی بین همه ارکان دولت در جهت همدلی و هم‌زبانی است یعنی باکرامت انسانی در رده‌های دولتی باهم سخن بگوییم و کرامت مجلس را نگه‌داریم.

خجسته‌پور تصریح کرد: شکل دوم همدلی و هم‌زبانی بین ارگان ملت است و همه در راستای خدمت به جامعه همدل و هم‌زبان تلاش کنند و شکل سوم همدلی و هم‌زبانی بین همه ارگان دولت و ملت است که این نقطه عطفی است که می‌توان به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد رسید.

وی خاطرنشان کرد: اگر جامعه را حیطه‌بندی کنیم حیطه خصوصی ما خانواده، حیطه اقتصادی بازار و حیطه سیاست‌گذاری، دولت است و در این میان نیز سازمان‌های مردم‌نهاد که در حیطه اجتماعی قرار دارند پیونددهنده همه این ارکان هستند.

فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه سمن‌ها به‌ عنوان گروه‌های دارای نفوذ، در جامعه  در جهت تأثیرگذاری بر سیاست‌های دولت فعالیت می‌کنند، گفت: برخلاف سمن‌های سیاسی که به دنبال قبضه دولت هستند، سازمان‌های اجتماعی به دنبال تأثیرگذاری بر صاحبان قدرت‌اند تا راه را برای خدمت به مردم هموار کنند.

وی سازمان‌های مردم‌نهاد را حلقه واسط دولت و ملت دانست و بیان کرد: سمن‌ها پس از پیروزی انقلاب نقش پررنگ‌تری در نظام ایفا کرده‌اند و در این مدت، در جهت تأثیرگذاری بر سیاست‌های دولت و تنظیم رفتار ملت فعالیت می‌کنند.