رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

سازمان کوثر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

سازمان کوثر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری کرده است

سازمان کوثر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری کرده است

استاندار لرستان گفت: سازمان کوثر بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند امشب در همایش فرمانداران استان که در سالن جلسات استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: امسال حدود 968 پروژه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد و علی‌رغم اینکه وضعیت تخصیص‌ها نیز چندان خوب نبود اما تعداد این پروژه‌ها نسبت به سال گذشته حدود 150 مورد افزایش داشته است.

وی بابیان اینکه هزار و 30 میلیارد تومان برای 968 پروژه سرمایه‌گذاری شده است افزود: در توزیع شهرستانی این پروژه‌ها نیز ازنا 39 پروژه، الیگودرز 105، بروجرد 117، پل‌دختر 63، خرم‌آباد 270، دلفان 93، دورود 49 دوره 74، سلسله 60، رومشکان 6 و کوهدشت 96 پروژه برای بهره‌برداری در هفته دولت دارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه فرمانداران باید عملکرد خود را اعلام کنند، عنوان کرد: معتقدیم وقتی بخش خصوصی وارد یک منطقه می‌شود فقط سرمایه خود را با خود نمی‌برد بلکه پکیجی با خود می‌آورد که در این پکیج  اعتمادبه‌نفس، خودباوری و فرهنگ کار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نیازی که در هر منطقه برای توسعه وجود دارد در امکانات دولتی امکان‌پذیر نیست، بیان کرد: در اصل 44 که از اصول ناموفق بود می‌توانست تحول عظیمی به وجود آورد در اصل 44 سرمایه‌گذاری دولت ممنوع است و باید سعی کنیم بخش خصوصی را وارد کنیم و هزینه از سوی مدیران و مردم پرداخته شود.

بازوند با بیان اینکه مدیران ما به دنبال ریسک کردن نیستند، گفت: ما گرفتار فقر مطالبه‌گری شده‌ایم؛ بخش خصوصی علی‌ر‌غم همه موانع نرم‌افزاری که سر راه دارد حضور خوبی دارد البته موانع سخت‌افزاری در توسعه کمتر از موانع نرم‌افزاری است.

وی بابیان اینکه در استان وضعیت مطلوبی در راستای جذب سرمایه‌گذار وجود دارد، تصریح کرد: در برخی مطالبات جدی مردم  مانند مجتمع  کشت و صنعت رسیدگی شد اما در برخی موارد مانند صنعت چرم و پوست واگذاری‌ها به‌درستی انجام‌نشده است.

استاندار لرستان بابیان اینکه بیش از هزار میلیارد تومان سازمان کوثر در استان کار انجام می‌دهد، اظهار داشت: صنعت لاستیک‌سازی،کارخانه بایر افلاک، چهار برابر زمین‌های واگذار شده به بخش خصوصی نسبت به قبلاً بوده است که در این دولت انجام شد.

وی افزود: در سال با سهم ملی بین 24 شهرداری 85 میلیارد تومان ارزش‌افزوده می‌گیریم درصد آلایندگی نداریم  درحالی‌که شهر ساوه به‌تنهایی به دلیل وجود کارخانجات سالی 300  میلیارد تومان می‌گیرد.

بازوند با اشاره به اینکه در مشارکت‌های اجتماعی همه به دولت متوسل می‌شوند عنوان کرد: ورزش ما سرمایه بزرگی هستند و بااین‌وجود با وجود همه مشکلات در این سه سال دو مسابقه بین‌المللی و جهانی در استان برگزار کردیم.

وی بیان کرد: در راه آهن ازنا تا خوزستان هر هفته خروج واگن‌های مختلف را داشتیم که در این دو سال نزدیک به 200 میلیارد تومان هزینه بازسازی این خطوط شد.

استاندر لرستان به فعالیت 900 نفر در 114 کیلومتر راه آهن دورود - خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: در صادرات غیرنفتی علی‌رغم اینکه استان صنعتی نداشتیم اما رشد استان 103 درصد بود.

وی خاطر نشان کرد: در ساختمان استانداری لرستان 170 نفر نیرو به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند که همین سبب شده این ساختمان در بین ساختمان‌های دولتی رکورد بزند؛ ساخت این ساختمان سبب افزایش 11 هزار متر به فضای آموزشی، بهداشتی و درمانی در شهر خرم‌آباد شده که خود به‌نوبه ای مصداق اقتصاد مقاومتی است.

بازوند با اشاره به اینکه امسال قراردادی با قرارگاه خاتم بسته شد که فرودگاه را توسعه دهیم، اظهارداشت: کار PCN فرودگاه که تمام شود فرودگاه لرستان به‌عنوان یک فرودگاه بین‌المللی معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری دو انتخابات خوب و سالم از کارهای بزرگ در حوزه سیاسی است، بیان کرد: در برگزاری این انتخابات هیچ‌گونه تنشی به وجود نیامد.

استاندار لرستان  با اشاره به اینکه اگر نتوانیم سرمایه‌گذار بیاوریم مانند این است که هیچ کاری نکرده‌ایم، تصریح کرد: همه این اتفاقات که افتاده کار گروهی بوده و همه مجموعه‌ها در انجام آن‌ها دخیل بودند و اگر به دنبال ایجاد توسعه هستیم باید مردم پای‌کار بیایند.

وی بیان کرد: زندگی در خرم‌آباد نیازمند یک راهبرد جدی است و مردم در خرم‌آباد به‌صورت کیفی کار نمی‌کنند بلکه به‌صورت کمی زندگی می‌کنند این درحالی‌که است که در شهرهایی با بالای 300 هزار نفر جمعیت هزینه نگهداری آن شهر افزایش پیدا می‌کند و برای خرم‌آباد هیچ راهی نیست به‌غیراز اینکه راهبرد جدی ارائه دهیم چراکه در غیر این صورت خروجی این امر مهاجرت و خستگی افراد است.