سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سالانه ۳۵۰ میلیون تومان کتاب در استان لرستان اهدا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه ۳۵۰ میلیون تومان کتاب در استان لرستان اهدا می‌شود

سالانه ۳۵۰ میلیون تومان کتاب در استان لرستان اهدا می‌شود

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی لرستان گفت: سالانه در لرستان حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان کتاب توسط ارشاد اسلامی اهداء می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ماشالله امان الهی بهاروند، ظهر روز شنبه در حاشیه نشست خبری نهمین نمایشگاه کتاب لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی زیر نظر وزارت ارشاد، متصدی و مسئول بحث کتابخانه‌ها است.

وی با بیان اینکه در زمینهٔ کتاب و کتابخوانی چندین موضوع مطرح است، افزود: اهداء کتاب از مسائلی است که توسط ارشاد اسلامی انجام می‌شود که به مراکز فرهنگی، کتاب‌خانه‌ها، مدارس و مساجد سالانه حدود 300 تا 350 میلیون تومان کتاب اهدا می‌کنیم که در سال گذشته حدود 350 میلیون تومان  کتاب اهدا شد.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه کتابخانه‌های باز از دیگر مسائل مرتبط با کتاب و کتابخوانی است، بیان کرد: ارشاد اسلامی حامی این کتابخانه‌ها است که در سطح پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و مطب‌ها  که توان ایجاد قفسه را در محل دارند با ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با این حمایت کرده و از لحاظ کتب به‌صورت مرتب شارژ می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه حمایت از ناشران و مولفان در ارشاد لرستان انجام می‌شود، عنوان کرد: سال 93 در زمینهٔ حمایت از ناشران و مؤلفان حدود 70 میلیون تومان کتاب از ناشران خریداری کردیم که به‌نوعی کمک  و حمایت از ناشر باهدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی است و در سایر موارد نیز هفته کتاب و حمایت‌های مادی و معنوی از ناشر و مؤلفان استان داریم.