رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

سالانه ۴۶۰۰۰ لرستانی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

سالانه ۴۶۰۰۰ لرستانی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند

سالانه ۴۶۰۰۰ لرستانی به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند

مسئول نمایندگی ولی‌ فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: طی سال، ۲۸ هزار نفر دانش‌آموز، ۱۵ هزار نفر مردم عادی و حدود ۳۰۰۰ نفر دانشجو از لرستان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام علی‌رضا کرمی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عصر شنبه، دوم اسفند‌ماه در نشست هم‌اندیشی مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مسئولان حوزه نمایندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان که با موضوع اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی برگزار شد، گفت: امسال کاروان‌های راهیان نور استان لرستان با شعار «من عاشق محمد(ص) هستم» به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

وی با بیان این‌که اگر چه دشمن گزینه‌های مختلفی را برای مقابله با انقلاب اسلامی بر روی میز دارد، اما در حال حاضر اصلی‌ترین گزینه آن‌ها شامل هجمه‌های فرهنگی می‌شود، افزود: در سال ۷۴ حدود ۱۴ کانال ماهواره‌ای علیه انقلاب اسلامی به تولید برنامه می‌پرداختند؛ اما در حال حاضر تعداد این شبکه‌ها به 160 کانال افزایش یافته است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: دشمن از صدور پیام انقلاب اسلامی به اقصی‌نقاط دنیا هراس دارد به همین دلیل از موضع دفاع تمام توان خود را برای نفوذ هر چه بیشتر این پیام در بین ملت‌های مختلف به‌کار گرفته است.

کرمی با اشاره به این‌که رهبر معظم انقلاب از سال 1369 محور اصلی جنگ با دشمن را در حوزه فرهنگی بیان کردند، تصریح کرد: اردوهای جهادی و اردوهای راهیان نور از جمله برنامه‌های فرهنگی هستند که از طریق آن‌ها می‌توان نسل جوان را نسبت به هجمه‌های فرهنگی دشمنان و همچنین، دستاوردهای انقلاب اسلامی آشنا کرد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در طی سال ۲۸ هزار نفر دانش‌آموز، ۱۵ هزار نفر مردم عادی و حدود ۳۰۰۰ نفر دانشجو از استان لرستان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که اگر به‌گونه‌ای عمل کنیم که زمینه هدایت حتی یک نفر از این افراد فراهم شود همین یک نفر زمینه شفاعت ما را در روز قیامت فراهم می کند.

کرمی به اهمیت اعزام کاروان‌های راهیان نور دانشجویی به مناطق عملیاتی اشاره کرد و گفت: قشر دانشجو خود را روشنفکر و روشن‌بین می‌داند؛ از این‌رو ضرورت دارد که همراهانی که با کاروان‌های راهیان نور دانشجویی اعزام می‌شوند، از جنس دانشگاهیان و شامل اساتید و روحانیون دانشگاهی باشند.