سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی

روز 26 مرداد 1369 ، ميهن اسلامي شاهد حضور كبوتران سبكبالي بود كه پس از سال ها زندان در اسارتگاه ، قدم به خاك پاك ميهن اسلامي خود مي گذاشتند. قاصدك آزادي در چنين روزي پيام آورِ رهايي شده و اين كبوتران ِاز بند رسته به آغوش گرم ملت خود بازگشتند. ميهن اسلامي ، چراغاني بود و شعف و سروري وصف ناپذير از حضور اين رسولان انقلاب و جنگ، سراسر ايران را فراگرفته بود.
اولين عكس العمل آزادگان از ديدن وطن، بوسه زدن بر خاك آن بود، سرزميني كه قدم به قدم آن با خون بهترين فرزندان اين ملت و اسوه جوانان كشورتطهير شده بود. حركت بعدي ، زيارت مرقد پير و مرادشان خميني كبير(قدس سره) و بيعت با جانشين خلف او مقام معظم رهبري حضرت
آية الله خامنه اي بود و اين همه نشان از علاقه وافر و پايبندي آنان به اسلام، انقلاب و ميهن عزيزشان بود. آنها توانستند در سال هاي زجر و شكنجه، درد و بيماري جسمي، روح و روان خود را، توفنده و مقاوم حفظ كنند و تقوا و مردانگي خود را مضاعف نمايند تا در بازگشت به ميهن در صحنه هاي مختلف اجتماعي، سرمشق و نمونه اي باشند براي همگان تا در دوران سازندگي، ملت ما پر صلابت تر، مقاومتر، با دشمنان خود رو به رو شود و مشكلات و مصائب را با صبر و بردباري به منظور پيشرفت، ترقي و عظمت ايران اسلامي تحمل نمايد.

مقام معظم رهبري درباره آزادگان مي فرمايند:
« ... يكي از چيزهايي كه شما را، دل هايتان را زنده نگه مي داشت، پراميد نگه مي داشت، ياد آن چهره و روحيه ي پر صلابت امام عزيزمان بود. آن بزرگوار هم خيلي به ياد اسرا بودند. حال پدري را كه فرزندانش به اين شكل از او دور شده باشند، راحت مي شود فهميد.»
« مسأله اسارت طولاني اين ملت به نوبه خود امتحان ديگري بود كه ملت ما با موفقيت آن را به انجام رسانده و اسراي ما همانند ملت ايران از خود آزاد مردي نشان دادند و سرانجام با موفقيت و سرافرازي به وطن بازگشتند... .
... شما در دوران اسارت ، شرايط سختي را گذرانديد ، اما در عين حال با حفظ دين و اعتقادات و دلبستگي خود به اسلام، امام و انقلاب موجب افتخار و آبرومندي ملت خود در برابر دشمن شديد.»

Loading the player...
سال تولید: 1395/05/25
عوامل تولید:

.