رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ساماندهی میادین میوه و تره‌بار شهرستان بروجرد در آستانه شب عید - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی میادین میوه و تره‌بار شهرستان بروجرد در آستانه شب عید

ساماندهی میادین میوه و تره‌بار شهرستان بروجرد در آستانه شب عید

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری بروجرد گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام توزیع میوه و تره‌بار شب عید، میادین میوه و تره‌بار این شهرستان ساماندهی شدند.

جمشید بیرانوند در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: تاکنون و با توجه به بازار گسترده شب عید چندین میدان میوه و تره‌بار در این شهرستان تجهیز و آماده خدمت‌رسانی به همشهریان هستند.

وی از تجهیز بازارچه سنتی نسترن خبر داد و افزود: در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان بروجردی و به منظور تسهیل عبور و مرور ساکنان منطقه، بازارچه سنتی نسترن با امکانات کامل رفاهی بهره‌برداری شده و آماده استفاده شهروندان است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری بروجرد با اشاره به تجهیز میادین عرضه میوه و تره‌بار این شهرستان عنوان کرد: احداث بازارچه مهرگان با 30 غرفه مجزا، اصلاح بازارچههای میدان صفا و خیابان چمران از جمله اقدامات موثر در رفع کاهش بی‌نظمی در مناطق یاد شده است.

بیرانوند با تاکید بر اصلاح ساختارهای سنتی بازارچههای قدیمی در این شهرستان اضافه کرد: به منظور کاهش آلودگی مناطق و نیز عرضه میوه و تره‌بار به صورت کاملا کنترل شده و منظم این سازمان اقدام به توزیع چتر محافظتی بین دست‌فروشان بازارچههای مختلف کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی سودجویان منطقه با استفاده از فضای این بازارچهها و اشغال آن‌ها این اماکن را به بارفروشی میوه و تره‌بار تبدیل کرده‌‏اند که با جمع‌آوری بساط این افراد، این بازارچه‌ها ساماندهی شده و فضای مطلوبی برای استفاده شهروندان در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه با ساخت و سازهای اخیر در برخی بازارچه‌های سنتی فضای کسب و کار برخی دست‌فروشان قدیمی از بین رفته است، عنوان کرد: سازمان میادین میوه و تره‌بار تلاش می‏‌کند، با تجهیز این اماکن مانع بیکاری این افراد شده و با استفاده بهینه از بازارچههای سنتی زمینه را برای ایجاد اشتغال افرادی که اقدام به دست‌فروشی میکنند، فراهم کند.