جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

سامانه بارشی وارد استان لرستان می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه بارشی وارد استان لرستان می‌شود

سامانه بارشی وارد استان لرستان می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان لرستان گفت: سامانه پر بارش از فردا وارد استان لرستان می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید محمدناصر هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای عالی مدیریت بحران استان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استان تشکیل شد، اظهار داشت: بارش استان تا امروز 31 میلی‌متر است که بیشترین بارش‌ها در خرم‌آباد با 42.5 میلی‌متر و کمترین بارش مربوط به شهرستان کوهدشت با 18 میلی‌متر است.

وی با بیان اینکه بارش در سایر شهرستان‌ها از 20 تا 33 میلی‌متر متغیر است، افزود: بارش در شهرستان بروجرد 33 میلی‌متر، الیگودرز 31 میلی‌متر، کوهدشت 18 میلی‌متر، پلدختر 38 میلی‌متر، دورود 37 میلی‌متر، الشتر 33 میلی‌متر، دلفان 20 میلی‌متر، ازنا 21 میلی‌متر و رومشکان 32 میلی‌متر است.

مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره به اینکه وظیفه این سازمان اطلاع‌رسانی به هنگام است که این اقدام انجام می‌شود، عنوان کرد: این هفته سامانه پربارشی با بیش از 70 میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود که بین 50 تا 100 میلی‌متر در سطح استان متغیر است.

وی بیان کرد: بارش‌ها از فردا آغاز می‌شود که اوج بارش در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه است، پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا روز دوشنبه هوا رو به بهبود می‌رود که متعاقب آن باز یک سامانه پر بارش دیگری را خواهیم داشت.

هاشمی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بارندگی‌های امسال در استان لرستان بیش‌ از حد نرمال باشد.