سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سایت دفع زباله دو شهرستان سلسله و دلفان ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سایت دفع زباله دو شهرستان سلسله و دلفان ایجاد شود

سایت دفع زباله دو شهرستان سلسله و دلفان ایجاد شود

معاون استاندار لرستان به لزوم ایجاد سایت دفع زباله دو شهرستان سلسله و دلفان تأکید کرد و گفت: در صورتی‌که شهردارها از قانون اعمال‌ شده در راستای انتخاب سایت دفن زباله تخطی کنند برخورد قانونی با آن‌ها انجام می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی روز دوشنبه در جلسه کارگروه پسماند لرستان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه درزمینهٔ بی‌خطر سازی زباله‌های پزشکی استان جلسات متعددی برگزار شده است اظهار داشت: خوشبختانه صنف دندان‌پزشکان استان در مطب زباله‌های خود زباله‌ها را بی‌خطر سازی  کرده و سپس به خارج از مطب انتقال  می‌دهند.

وی افزود: بر اساس توافقی که بین سازمان نظام پزشکی و بیمارستان تأمین اجتماعی منعقدشده زباله‌ها در بیمارستان تأمین اجتماعی دفن بهداشتی می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: مقرر شد ظرف مدت 10 روز آینده براساس ابلاغیه‌ای که از طرف سازمان نظام پزشکی به‌تمامی پزشکان سطح استان ارائه‌شده تمامی پزشکان استان بحث بی‌خطر سازی را در مطب‌های خود انجام دهند که با انجام این کار نظیر جامعه دندان‌پزشکان استان دفع بهداشتی به‌صورت اساسی و قانونمند انجام شود.

وی بیان کرد: در مطالعات طرح جامع شهرستان‌ها در راستای دفن بهداشتی زباله‌ها مکانی بین دو شهرستان سلسله و دلفان در نظر گرفته‌شده و مقرر می‌شود براساس قانون در منطقه‌ای که توسط مشاوران ذی صلاح مصوب شده این سایت اجرا شود.

اصلانی گفت: درصورتی‌که شهردارها از قانون اعمال‌ شده در راستای انتخاب سایت دفن زباله تخطی کنند براساس قوانین بهداشت و محیط برخورد قانونی با آن‌ها انجام می‌گیرد.