جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

سخنان "ترامپ" ناشی از ضعف و زبونی اوست - نمایش محتوای خبر

 

 

سخنان "ترامپ" ناشی از ضعف و زبونی اوست

نماینده ولی فقیه در استان لرستان سخنان رئیس جمهور آمریکا را ناشی از ضعف و زبونی دانست و گفت: سخنان رئیس جمهور آمریکا ناشی از دور بودن از عقل، منطق و فهم است سخنانی که از شدت درد و ناراحتی به خاطر شکست های پی در پی سیاست‌های آمریکا در منطقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد که در مصلی الغدیر برگزار شد  تقوا را مانع ارتکاب انسان به معصیت و گناه دانست و اظهارداشت: امام علی (ع) می‌فرماید خدا رحمت کند کسی که سخنان حکیمانه بشنود، بپذیرد و عمل کند، هرگاه به راه راست هدایت شد آن راه را برود، با هوای نفس خود مبارزه کند و به آرزوهای طولانی خود توجه نکند.

وی افزود: فرا رسیدن ماه محرم سال 1349، آغاز هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر به عنوان بزرگترین هدف از نهضت مقدس امام حسین (ع)، 31شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس و آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس از مهمترین مناسبت‌های این هفته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: ماه محرم و عاشورا یک ظرفیت منحصر به فردی است که خداوند متعال در اختیار ما قرار داده است.

وی بااشاره به اینکه محرم نمادی از معرفت نسبت به دین و اعتقادات دینی است بیان کرد: ماه محرم نمادی از عشق و محبت، شور، شعف و شعور حسینی است.

میرعمادی ماه محرم را فرصتی برای خودشناسی، خداشناسی و دشمن شناسی دانست و گفت: ماه محرم و عاشورا برای حرکت آفرینی، نهضت آفرینی و قیام برای خدا است و باید گفت درس‌ها و پیام‌های عاشورا برای همیشه زنده است.

وی عاشورا و نهضت امام حسین (ع) را سرچشمه بیداری، ظلم ستیزی و استکبارستیزی دانست و تصریح کرد: محرم و عاشورا فرصتی برای برپایی عزاداری سید الشهدا و ایجاد آگاهی و بصیرت در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: مجالس عزاداری امام حسین باید مجالس بصیرت، آگاهی، معرفت و محبت باشد چون شعار و روش امام حسین (ع) این بوده است.

وی اظهارداشت: ما باید از ظرفیت امام حسین(ع)، ماه محرم و عاشورا برای بالابردن معرفت و بصیرت استفاده کنیم از این رو عزاداری ها باید همراه با آگاهی، شور و شعور حسینی باشد.

میرعمادی افزود: آنچه که امام حسین (ع) برای آن قیام کرد باید در مجالس امام حسین (ع) بازگو شود و مقاومت و مجاهدت در راه خدا باید نتیجه عزاداری‌های ما باشد.

وی با بیان اینکه عزاداری‌های ما باید روح مقاومت و محبت را در دل ما افزایش دهد عنوان کرد: روح مقاومت در برابر دشمنان و روح محبت در برابر دوستان باید افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه امسال اول ماه محرم مصادف با 31 شهریور آغاز هفته دفاع مقدس است، عنوان کرد: دفاع مقدس فرصت ارزشمندی برای تجلیل از ایثار، فداکاری، گذشت و استقامت رزمندگان و تجلیل از شهدای والامقام که با فداکاریشان این سربلندی را برای ما به ارمغان آوردند.

وی بیان کرد: دفاع مقدس فرصتی است تا افتخارات 8 سال جنگ تحمیلی را مرور کنیم، این هشت سال برای ملت ایران افتخار بود و رزمندگان عملیات های افتخار آفرینی انجام دادند.

میرعمادی تصریح کرد: یکی از درس‌های هفته دفاع مقدس این بود که هرگاه ما متعهد و مقاوم بودیم پیروز بودیم و هرگاه در درون احساس ضعف کردیم دشمن به ما تجاوز کرده است.

  این مسئول اظهار داشت: اگر امروز دشمن یک ذره احساس ضعف در ما بکند مطمئن باشید دست به تجاوز و تعدی خواهد زد و اینکه اکنون مدام از گزینه‌های خود حرف زده و بلوف سیاسی نظامی می‌زند برای این است که ایران در موقعیت اقتدار قرار دارد و می‌داند نیروهای نظامی ایران قوی و مقتدر هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان فرهنگ دفاع مقدس را فرهنگ پیروزی و سربلندی دانست و وافزود: توکل به خدا، تبعیت از رهبری، اتحاد و انسجام مردم و ایمان عواملی بود که سبب پیروزی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس شد امروز نیز با همین ابزار معنوی می‌توانیم با اقتدار در دنیا حاضر شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز سال تحصیلی اشاره و عنوان کرد: از آنجا که دانش آموزان آینده سازان کشور هستند مهمترین رسالت آموزش و پرورش رشد علمی و تربیت دینی است از این رو معلمان، مدیران، خانواده و مدارس باید کمک کنند تا به این هدف نائل شویم.

میرعمادی بیان کرد: معلمان با رفتارشان دانش آموزان را نسبت به مسائل دینی آگاهی دهند و اهتمام جدی به امر درس، تقویت و انگیزه تحصیل در میان دانش آموزان داشته باشند.

  وی گفت: به طور یقین هر تحولی که در جامعه اتفاق بیفتد نشات گرفته از تحول نظام آموزش و پرورش و تربیتی است؛ از طرفی سند بنیادین تحول در نظام آموزش و پرورش می تواند الگوی مناسبی برای معلمان، دانش آموزان و فرهنگیان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اسلامی اشاره و تصریح کرد: سخنان سخیف، جاهلانه و وقیحانه رئیس جمهور نابه خرد آمریکا  علیه ملت ایران در سازمان ملل بسیار سخت بود و این سخنان در شان همان رئیس جمهور آمریکا بود.

وی سخنان رئیس جمهور آمریکا را ناشی از ضعف و زبونی دانست و گفت: سخنان رئیس جمهور آمریکا ناشی از دور بودن از عقل، منطق و فهم است، سخنانی که از شدت درد و ناراحتی به خاطر شکست‌های پی در پی سیاست‌های آمریکا در منطقه بوده است.

میرعمادی اظهارداشت: رئیس جمهور آمریکا حق دارد زوزه بکشد چرا که در عراق، لبنان، یمن و سوریه شکست خورده و سیاست‌هایش در خاورمیانه شکست خورده است.

وی افزود: امروز رئیس جمهور آمریکا قلدرمابانه با ملت ایران سخن می گوید اما آمریکایی‌ها باید بدانند ملت ایران بر مواضع شرافتمندانه و قدرتمندانه خود تا آخر ایستادگی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: سخنان رئیس جمهور آمریکا آنچنان سبک، بی‌مغز و بیمحتوا بوده که حتی شرکت کنندگان در آن اجلاس همه اذعان نفرت کردند فقط آن نخست وزیر ابله رژیم صهیونیستی خوشحالی کرد.

وی بیان کرد: ترامپ ملت ایران را تهدید کرد، ظاهرا رئیس جمهور آمریکا تاریخ 8 ساله دفاع مقدس را نخوانده است.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه استکبار جهانی یک عمر به دنبال ثروت اندوزی و استکبار منشی بوده است، گفت: آمریکایی‌ها کسانی هستند که برای منافع دنیوی خود همانند سگان درنده خو همدیگر را پاره می‌کنند.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا نمی داند ملت ایران با دست خالی در جنگ تحمیلی در برابر همه دنیا ایستاد و از 38 کشور دنیا اسیر گرفت.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ملت ایران در برابر شرق و غرب ایستاد خاطر نشان کرد: ملت ایران ملتی سربلند، عاشورایی و حسینی است  شعار ملت ایران هیهات من الذله است و آمریکا باید بداند شعار مرگ بر آمریکا تفسیر همان هیهات من الذله است و ملت ایران شعار مرگ بر آمریکا را تا نابودی شیطان بزرگ ادامه می دهد.

وی افزود: ملت ایران امتحان خود را پس داده است، 38 سال ایستادگی کرد و رزمندگان و دلاورمردان ایران شهادت را مایه افتخار خود می دانند.

امام جمعه خرم آباد ترامپ را یک طبل توخالی دانست و عنوان کرد: ملت و دولت ایران در این ماجرا متحد و منسجم هستند، رئیس جمهور ایران نیز در سازمان ملل سخنان قاطعی را ایراد کرد ملت و دولت با تبعیت از رهبر فرزانه و حکیم بر اهداف و آرمان های خود ایستادگی میکند،  رئیس جمهور آمریکا کوچکتر از آن است که بخواهد در برابر ملت ایران عرض اندام کند.