رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

سخنان رهبر انقلاب توطئه‌های جدید آمریکا را خنثی کرد، مسئولان سخنی نگویند که باعث تفرقه و اختلاف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سخنان رهبر انقلاب توطئه‌های جدید آمریکا را خنثی کرد، مسئولان سخنی نگویند که باعث تفرقه و اختلاف شود

سخنان رهبر انقلاب توطئه‌های جدید آمریکا را خنثی کرد، مسئولان سخنی نگویند که باعث تفرقه و اختلاف شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) در یازدهم ذی‌القعده بیان داشت: ماه ذی‌القعده به برکت میلاد امام رضا (ع) از برکت فراوانی برخوردار است و از ماه‌های حرام به شمار می‌رود که نباید جنگ و خشونت در آن وجود داشته باشد ولی می‌بینیم که آل‌سعود چه بلایی بر سر مردم مظلوم یمن در این ماه آورده است.

وی اضافه کرد: یکی از جنبه‌هایی که باید به آن توجه داشته باشیم مسئله عطوفت و مهربانی و قاطعیت و سیاست امام رضا (ع) است، چنانکه پذیرش ولیعهدی از سوی ایشان نیز به خاطر کمک به مردم همین عطوفت و مهربانی بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی و روز جهانی مسجد به همین مناسبت اشاره کرد و گفت: مسجد از جایگاه بالایی برخوردار است و نمادی از تمدن و معارف اسلامی به شمار می‌رود که در طول تاریخ اسلامی کارکرد فراوانی داشته و دارد.

وی ادامه داد: مسجد تجلی‌گاه همدلی و همزبانی مردم و محل پیوند دین و سیاست است و اگر به تاریخ انقلاب اسلامی نیز نگاه کنیم، می‌بینیم که مسجد کانون انقلاب اسلامی ایران بوده است.

میرعمادی اظهار داشت: بعضی از افراد سخنانی بر لب جاری می‌کنند که حرمت مسجد و امامان جماعت را حفظ نمی‌کنند، در حالی که امامان جماعت با دست خالی این سنگر را حفظ کرده‌اند لذا مسئولان باید نسبت به مسجد اهتمام بیشتری داشته باشند و کمک بیشتری برای ساخت مساجد انجام دهند.

وی با بیان اینکه در استان لرستان به ساخت هزار مسجد دیگر نیاز است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 500 مسجد نیمه‌کاره در استان وجود دارد که امیدواریم با همت مردم و خیرین و مسئولان این نقایص برطرف شود.

امام جمعه خرم‌آباد به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود از دو هدف آمریکا پرده برداشت که یکی مسئله اختلاف‌افکنی بین مسلمانان است و دیگری نفوذ فرهنگی و سیاسی در منطقه غرب آسیا و به ویژه ایران اسلامی بوده که این سخنان توطئه جدید آمریکا را برای نفوذ در منطقه و ایران خنثی کرده است.

وی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به عنوان مرکز مقاومت اسلامی و مقابله دسیسه‌های دشمن به شمار می‌رود.

وی افزود: آمریکا 37 سال یک سیاست برای مقابله با آمریکا در پیش گرفته بود که آن سیاست تهدید به حمله نظامی به ایران بود که در هشت سال دفاع مقدس نیز در این راستا از عراق حمایت کرد و بعد از آن نیز سیاست تشدید تحریم‌ها را در پیش گرفت که با مقاومت مردم ایران خنثی شد.

امام جمعه خرم‌آباد اذعان کرد: آمریکا با دیدن استقامت مردم ایران در برابر سیاست‌های خبیثانه خود عقب‌نشینی کرده و پای میز مذاکره آمد و این موضوع نشان داد سیاست تهدید نظامی و تشدید تحریم‌ها علیه ایران شکست خورده است.

وی ادامه داد: آمریکا 37 سال بر طبل تهدید نظامی کوبید و شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران انجام داد، ولی مشاهده کرد که اینها هیچ اثری ندارد لذا پای میز مذاکره با ما نشست که البته باید توجه داشت نیت آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران این بوده تا از نظر سیاسی و فرهنگی بر ایران نفوذ پیدا کند و چهره‌های خائن وابسته به خود را در ایران نفوذ دهد.

میرعمادی یادآور شد: بصیرت، درایت و ارتباط قلبی رهبر معظم رهبری با خدا باعث شد ایشان به مردم هشدار دهد تا مراقب نفوذ آمریکا بر ایران باشیم از این رو آمریکا باید بداند ملت بابصیرت ایران با وجود مقام معظم رهبری با تمام توان خود جلوی نفوذ آنها را خواهد گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: ما باید بدانیم توافق هسته‌ای اهرم قدرت و وحدت ما است و ما باید با انسجام و همدلی در مسئله هسته‌ای وحدت داشته باشیم و این موضوع نباید به هیچ‌وجه باعث دودستگی و اختلاف در جامعه شود.

میرعمادی با بیان اینکه در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی یک موضوع مهم برای ملت ایران در سال 94 محسوب می‌شود بیان داشت: باید همدلی و همزبانی خود را حفظ کنیم و مسئولان نیز باید توجه داشته باشند سخنی نگویند که موجب تفرقه و اختلاف شود.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: ما 37 سال انتخابات برگزار کردیم که وظایف هیئت‌های انتخابات و شورای نگهبان در این خصوص به خوبی مشخص است و شورای نگهبان وظیفه حفاظت و صیانت از سلامت انتخابات را بر عهده دارد و در چنین شرایطی نباید سخنی بگوییم که برخلاف قانون بوده و موجب تشدید اختلافات شود.

وی اظهار کرد: فراموش نکنیم دشمن در سال 88 چه کاری انجام داد و در واقع امروز هم دشمن نقشه‌هایی دارد و ما معتقدیم آمریکا شیطان بزرگ است و با این توافق هسته‌ای آمریکا دوست ایران نخواهد شد و ملت ایران همواره آمریکا را دشمن اصلی خود می‌داند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: ما امروز وظیفه بزرگی داریم و آن شناخت نقشه استکبار جهانی بوده که امروز نقشه آمریکا جنگ نرم و نفوذ در ایران است و ما باید نسبت به این موضوع هوشیار باشیم.

امام جمعه خرم‌آباد به دو شهریور و آغاز هفته دولت اشاره کرد و گفت: این هفته فرصت مناسبی است که دولت‌مردان عملکرد خود را سنجیده و مورد ارزیابی قرار دهند.