رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

سد حوضیان آماده افتتاح است - نمایش محتوای خبر

 

 

سد حوضیان آماده افتتاح است

سد حوضیان آماده افتتاح است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان از آماده افتتاح بودن سد حوضیان در این استان خبر داد.

علی امید سیفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عملیات اجرایی سد حوضیان از سال ۸۳ آغاز شده است اظهار داشت: این سد از نوع سنگریزه ای با هسته رسی، حجم مخزن ۲/۳۱ میلیون متر مکعب، طول تاج ۵۳۳ متر، عرض تاج ۱۰ متر، ارتفاع از پی ۷۳ متر بوده که آماده افتتاح سد در چند روز آینده هستیم.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح تامین آب کشاورزی در سطح ۳۰۰۰ هکتار از اراضی مشرف به سد، تامین آب صنعت به میزان دو میلیون متر مکعب، توسعه صنعت آبزی پروری است بیان داشت: در این راستا به سرمایه گذار برای اجرای طرح پرورش ماهی در دریاچه سد اجازه فعالیت داده ایم و توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال مولد و بهبود وضعیت اقتصادی مردم منطقه از دیگر اهداف احداث این سد بوده است.

بنابراین گزارش ۲۱ خردادماه سال ۹۴ بود که معاون اجرایی رئیس‌جمهور به لرستان سفر کرد تا با حضورش کار آبگیری سد حوضیان آغاز شود، همان روز محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری این سد تا پایان سال خبر داد.

وی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت با یادآوری اینکه برنامه اساسی دولت تلاش در راستای رفع مشکلات مربوط به آب در کشور و سرمایه‌گذاری در این بخش است در مورد تاریخ بهره‌برداری از حوضیان ابراز امیدواری کرد که آب پشت این سد به حدی برسد که بتوان سال ۹۴ کار بهره‌برداری کامل سد و شبکه‌ها را انجام داد.

بعدازاین اظهارات بود که ماه‌به‌ماه و فصل‌به‌فصل تاریخ وعده‌های مسئولان برای بهره‌برداری از این سد به تعویق افتاد تا تنها وعده دهنده‌های بهره‌برداری پروژه تغییر کند و بین مسئولان ارشد استان ازجمله استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای جابجا شود.

در آخرین اظهارنظر استاندار لرستان در نیمه فروردین ماه سال جاری از افتتاح سد حوضیان این استان در مدت زمان ۱۰ تا ۱۲ روز خبر داده بود.