رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

سد رودبار در منطقه محرومی از لرستان قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

سد رودبار در منطقه محرومی از لرستان قرار دارد

سد رودبار در منطقه محرومی از لرستان قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در مراسم آبگیری سد رودبار استان لرستان که با حضور وزیر نیرو صورت گرفت، اظهار داشت: سد رودبار در این منطقه باعث محرومیت‌زدایی شده است، زیرا این منطقه امروز می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود.

استاندار لرستان گفت: از هیأت دولت و شخص رئیس جمهور به خاطر توجه ویژه‌ای که به استان لرستان در بخش‌های مختلف دارند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید تاکنون 4 سد در استان لرستان به بهره‌برداری رسیده که جا دارد از وزیر نیرو در این زمینه و در راستای توجه به سدسازی تقدیر و تشکر کنیم.

بازوند گفت:‌ اجرای این پروژه کار راحتی نبوده، زیرا در منطقه صعب‌العبور لرستان واقع شده و پروژه سدسازی تنها پروژه‌ای است که همه علوم مهندسی در آن به کار گرفته می‌شود و امروز ما شاهد هنرنمایی همه عزیزان در این راستا هستیم که جا دارد از تمام مشاوران، پیمانکاران و سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم و شرکت‌های سپاه‌ سد به خاطر توجه ویژه‌ای که به استان لرستان دارند تقدیر و تشکر کنیم.

استاندار لرستان گفت:‌ از وزیر نیرو انتظار داریم نیروگاه هزار مگاواتی استان لرستان، آبرسانی به شهر خرم‌آباد و... را در اولویت قرار دهد.

این مسئول یادآور شد:‌ انتظار ما از وزیر نیرو این است که در بحث قم‌رود توجه ویژه‌ای به استان لرستان و در بحث سدسازی در این منطقه توجه داشته باشد.